Video: Na hotelový komplex v Nairobi zaútočili teroristi, po výbuchu sa ozývala streľba

Nairobi, útok
Obete teroristického útoku v hotelovom komplexe v Nairobi. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 15. januára 20:28

NAIROBI 15. januára (WebNoviny.sk) – Utorňajší teroristický útok na hotel v kenskej metropole Nairobi si vyžiadal najmenej päť obetí. S odvolaním sa na priamych svedkov to uvádza agentúra Associated Press (AP). Oficiálne miesta zatiaľ počet obetí či zranených nezverejnili.

Zranených je však podľa záberov z miesta útoku mnoho, nemocnice žiadajú občanov o darovanie krvi. V luxusnom komplexe v Nairobi, ktorého súčasťou je hotel DustiD2, ale aj kancelárie viacerých firiem, zaznamenali najskôr mohutný výbuch a následne sa komplexom ozývala streľba.

Podľa šéfa kenskej polície Josepha Boinneta teroristi najprv súbežne odpálili pred hotelom tri automobily, a v rovnakom čase sa odpálil aj samovražedný atentátnik vo vstupnom vestibule hotela.

Ďalší teroristi podľa výpovedí priamych svedkov strieľali na hotelových hostí, ale tiež na ľudí sediacich v neďalekej kaviarni. Podľa Boinneta operácia proti útočníkom stále prebieha a v komplexe sa naďalej skrývajú teroristi, hoci nikto nevie, koľko ich je.

K útoku sa prihlásila teroristická sieť aš-Šabáb, ktorá má základňu v Somálsku, no často útočí aj v susedných afrických krajinách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom