Alexis Pinturaul
Francúz Alexis Pinturaul ovládol finálový obrovský slalom Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Soldeu - El Tarter, Andorra, 16. marec 2019.

SOLDEU – EL TARTER 16. marca (WebNoviny.sk) – Francúz Alexis Pinturault ovládol finálový obrovský slalom Svetového pohára 2018/2019 v zjazdovom lyžovaní v andorrskom Soldeu – El Tarter. Pinturault zvíťazil v súčte oboch kôl s náskokom 44 stotín sekundy pred Švajčiarom Marcom Odermattom a 1,03 s pred Slovincom Žanom Kranjecom.

Lídri sezóny v tejto najtechnickejšej disciplíne už v záverečných pretekoch pôsobili tak, že jazdia tak trochu na pol plynu. Držiteľ malého glóbusu za celkový sezónny triumf v obrovskom slalome Rakúšan Marcel Hirscher skončil šiesty s mankom 1,74 a úradujúci majster sveta Nór Henrik Kristoffersen (+2,17) bol až jedenásty.

Dvadsaťsedemročný Pinturault si pripísal 23. triumf v pretekoch SP v kariére, jedenásty v obrovskom slalome. Pinturault má skvelý záver sezóny, na majstrovstvách sveta v Aare vybojoval zlato v alpskej kombinácii a bronz v obrovskom slalome.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

• Soldeu – El Tarter

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 2:13,06 min, 2. Marco Odermatt (Švaj.) +0,44 s, 3. Žan Kranjec (Slovin.) +1,03, 4. Manuel Feller (Rak.) +1,30, 5. Mathieu Faivre (Fr.) +1,39, 6. Marcel Hirscher (Rak.) +1,74.

Konečné poradie v hodnotení obrovského slalomu (po 9 pretekoch): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 680 bodov – malý glóbus, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) 516, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 469, 4. Žan Kranjec (Slovin.) 344, 5. Loic Meillard (Švaj.) 313, 5. Matts Olsson (Švéd.) 296.