Usain Bolt
Usain Bolt smečuje loptu do koša. Foto: SITA/AP

HOUSTON 16. februára (WEBNOVINY) – Denverský „letec“ Kenneth Faried sa blysol 40 bodmi a výber Charlesa Barkleyho „Tím Chuck“ zdolal v piatkovom exhibičnom súboji vychádzajúcich basketbalových hviezd NBA Rising Stars Challenge mužstvo Shaquilla O’Neala „Tím Shaq“ jasne 163:135.

Na palubovke sa predstavilo spolu osemnásť nováčikov a druhoročiakov. Dvadsaťtriročný pivot Faried pripojil k výbornej streľbe 18/22 aj 10 doskokov a udelili mu honor najužitočnejšieho hráča stretnutia.

Faried predviedol divákom aj skvelé smeče á la veterný mlyn, ktoré majú byť predkrmom pred jeho sobotňajším vystúpením v súťaži Slam Dunk contest. „Bavil som sa, užil som si zápas, ale zajtra to bude o omnoho väčšej súťaživosti. Myslím si, že mám šancu získať trofej,“ domnieva sa Faried.

Vlani „Tím Chuck“ zdolal „Tím Shaq“ 146:133.

Zahral si aj Usain Bolt

Najrýchlejší muž na svete – jamajský šprintér Usain Bolt sa v piatok zúčastnil na súboji celebrít, ktorý sa v texaskom Houstone uskutočnil pred Zápasom hviezd basketbalovej NBA.

Diváci však neboli nadšení z jeho výkonu, keďže počas 29 minút na palubovke dal len dva body. Svetový rekordér v šprinte na 100 i 200 m aj v štafete na 4×100 m premenil jeden z piatich streleckých pokusov z hry a bol neúspešný pri oboch trestných hodoch.

Jediný bodový zápis šesťnásobného olympijského šampióna však stál za to, keď 195 cm vysoký atlét efektne zasmečoval. Predchádzalo mu však „viacnásobné“ porušenie pravidla o krokoch. Výber Východu, v ktorom sa predstavil aj Bolt, prehral so Západom 38:58 a Jamajčana prekvapila agresivita súpera.

„Tím Západu hral naozaj tvrdo. Ja som sa snažil užívať si zápas a títo chalani behali hore – dolu, dreli naplno. V štvrtej štvrtine viedli o 20 bodov, a aj tak nepoľavili. Podľa mňa to nebol zápas celebrít, ale seriózne stretnutie,“ cituje Globe and Mail slová 26-ročného šprintéra. „Už dlhšie som nehral basketbal a súperi mi to tu neuľahčili. Do Houstonu som prišiel , aby som sa najmä zabavil,“ dodal s úsmevom na perách Usain Bolt.