Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková. Foto: archívne, SITA/AP

INDIAN WELLS 13. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková je už osemfinalistkou hlavnej súťaže dvojhry na prestížnom turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells.

Odvrátila mečbal

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka ako piata nasadená hráčka podujatia v nedeľňajšom súboji šestnásťfinálového 3. kola zdolala v areáli Tennis Garden v lokalite Coachella Valley o tri roky mladšiu českú ľaváčku Kristýnu Plíškovú po tuhom boji za 168 minút 2:6, 7:6 (5), 7:6 (4).

V rozhodujúcom treťom sete Cibulková odvrátila mečbal v maratónskom desiatom geme a hneď v nasledujúcej hre zobrala súperke servis a podávala na víťazstvo v zápase.

Plíšková sa však nevzdala a na šiesty pokus dosiahla rebrejk. Tajbrejk už vyznel jasne v prospech Slovenky, ktorá viedla 4:1 aj 2:5 a druhým premeneným mečbalom ukončila prvý vzájomný zápas týchto dvoch hráčok.

V Indian Wells hrá po deviaty raz

Držiteľka ôsmich singlových trofejí z hlavnej profesionálnej úrovne Cibulková hrá na tomto podujatí po deviaty raz v kariére. Miestne maximum v podobe štvrťfinále dosiahla pred troma rokmi, prehrala vtedy s Číňankou Na Li 3:6, 6:4, 3:6.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka v dueli o účasť v najlepšej osmičke nastúpi proti Ruske Anastasii Pavľučenkovovej, nasadenej ako devätnástej, s ktorou má tesne priaznivú bilanciu 5:4 vďaka šnúre troch úspechov. Posledný sa zrodil vlani na tvrdom povrchu v Dauhe.

Indian Wells – dvojhra – 3. kolo:

Dominika Cibulková (SR-5) – Kristýna Plíšková (ČR)  2:6, 7:6 (5), 7:6 (4) za 168 minút