Video: Hanba, kričali ľudia na Mečiara. Mali aj transparenty „S pánom Bohom, choď už od nás“ a „skutok sa stal“

DISKUSIA: Zrušenie Mečiarových amnestií
Podnikateľ a bývalý štátny úradník ministerstva privatizácie Ivan Beňačka (vpravo) pred budovou TA3 počas diskusnej relácie na tému zrušenia tzv. Mečiarových amnestií. Bratislava, 7. marec 2017. Foto SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 8. marec (WebNoviny.sk) – Bývalý premiér Vladimír Mečiar bol v utorok večer v televízii TA3 diskutovať o amnestiách. Spolu s ním bol v relácii Téma dňa aj šéf Mosta-Híd a súčasný podpredseda parlamentu Béla Bugár.

Mečiar sa po skončení relácie zdržal v budove televízie vyše dve hodiny. Z areálu vyšiel autom, ktoré riadil jeho šofér a novinárom na otázky neodpovedal. Sedel za zatvoreným oknom.

Pred bránou do areálu televízie od začiatku relácie na vyjadrenia Mečiara čakali aj poslanci z opozície Martin Poliačik (SaS), Jozef Viskupič a Ján Marosz (obaja za OĽaNO-NOVA).

Spolu s nimi tam bola aj hŕstka ľudí s nápismi „S pánom Bohom, choď už od nás“, „skutok sa stal“ a „Mečiar, si zodpovedný za vraždu Róberta Remiáša“, ktorí heslá vykrikovali počas čakania na odchod Mečiara z budovy televízie. Malý protest opoziční poslanci zorganizovali len krátko pred samotnou reláciou.

„Dozvedeli sme sa, že Vladimír Mečiar dostane priestor v médiách a veľmi operatívne sme sa dohodli, že tento priestor by nemal ostať bez komentára. Preto sme sa rozhodli zorganizovať návštevu pred TA3. Ja si myslím, že má jedinú možnosť, a to ospravedlniť sa za to, ako zneužíval štátnu moc, ako bol pri tom, keď sa organizoval únos Kováča ml., keď SIS bola zneužívaná na to, aby spolupracovala pri vraždení občanov. Neexistuje žiaden lepší moment, ako keby povedal, že jeho amnestie by mali byť zrušené,“ povedal Viskupič.

Poliačik od Mečiara nič neočakával.“Moja celá mladosť a krajina, ktorú milujem, a v ktorej som vyrastal je znásilnená a zneužitá človekom, ktorý dnes obhajuje svoju minulosť. Človekom, ktorý poohýbal justíciu, ktorý rozpredal a rozkradol majetok tohto štátu, človekom, ktorý si dnes stále môže užívať majetky, pri ktorých neukázal ako sa k nim dostal,“ vyjadril svoj názor Poliačik.

 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárJozef ViskupičMartin PoliačikVladimír Mečiar
Firmy a inštitúcie ĽS-HZDS Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko