Sneženie s vetrom spôsobili na strednom Slovensku výpadky elektriny, bez prúdu je stále 9-tisíc domácností

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Elektrina, elektrické vedenie, sneh
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 22. decembra, 17:24

Výpadky elektriny na strednom Slovensku v dôsledku sneženia spojeného so silným vetrom ešte stále pociťuje 9-tisíc odberných miest predovšetkým v okresoch Banská Bystrica a Brezno.

Ako informoval hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš, elektrikárom sa vďaka plnému nasadeniu podarilo znížiť počet odberných miest bez elektriny zo 17-tisíc približne na polovicu. Pre množstvo napadaného snehu a zlé poveternostné podmienky sa pracovníci SSD k viacerým poruchám stále nevedia dostať.

„Ak sa k nim dostanú, ich odstraňovanie je komplikované. Keďže naďalej sneží a fúka silný vietor, počítame s tým, že niektorí odberatelia zostanú bez elektriny aj cez noc a možno aj dlhšie. Počasie sa zlepšiť nemá, takže situácia sa bude zrejme meniť a môžu nám pribudnúť aj ďalšie poruchy,“ podotkol Gejdoš. Podľa jeho slov pri odstraňovaní porúch majú prioritu vedenia vysokého napätia.

„Prioritou sú pre nás tiež lokality s väčšou koncentráciou obyvateľov, zdravotnícke zariadenia, domovy sociálnych služieb. Chaty, rekreačné strediská, vleky a podobe prídu na rad neskôr. V teréne máme všetkých dostupných pracovníkov aj mechanizmy a pomáhajú nám aj externé firmy, najmä s pílením popadaných stromov,“ dodal Gejdoš.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná