Samosprávy na Slovensku protestujú proti vysokým cenám energií, ako znak nespokojnosti vypnú verejné osvetlenie

ZMOS
Foto: ilustračné SITA/Jozef Jakubčo

Samosprávy v pondelok 30. januára od 19:00 do 19:30 zhasnú verejné osvetlenie. Protestnou iniciatívou s názvom „Mestám a obciam zhasína nádej“ vyšlú vláde signál o tom, že je potrebná rýchla a účinná pomoc, ktorá sa týka cien energií. Informovalo o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Vážna situácia

Cieľom protestnej akcie je reakcia na vážnu situáciu v samospráve, ktorá súvisí s ekonomikou, energetikou, ako aj s rozhodnutiami vlády, ktoré majú negatívny dopad na samosprávy, a teda aj všetkých občanov.

„Minulý piatok sme v Čadci predstavili Kysuckú výzvu, ktorá je presným pomenovaním požiadaviek, na ktoré musí vláda rýchlo reagovať. Aj tam sme ďalší postup konzultovali s predstaviteľmi miest aj obcí. Preto pripravovanú protestnú iniciatívu vnímame ako nevyhnutnosť a očakávame, že ju bude zo strany vlády sprevádzať pochopenie a pomoc,“ dodal predseda Komory miest ZMOS Jozef Božik.

Informovanie občanov

Komora miest samosprávam odporúča, aby o pripojení sa k iniciatíve Mestám a obciam zhasína nádej informovali aj občanov aj s vysvetlením demonštratívneho zhasnutia verejného osvetlenia s tým, že neriešenie cien energií má pre samosprávy vážne a negatívne dopady, ktoré sa dotknú aj bežného života každého človeka.

„Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády,“ uzavrela Komora miest ZMOS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS)