ORLEN rozširuje na Slovensku sieť čerpacích staníc, ich počet sa blíži k stovke

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ORLEN Unipetrol Slovakia
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť ORLEN Unipetrol Slovakia naďalej rozširuje svoju sieť čerpacích staníc na slovenskom trhu. V tomto roku firma otvorila už dve nové pumpy. Ide o samoobslužné stanice v Gabčíkove a Zlatých Klasoch na juhozápade Slovenska. Celkovo ORLEN na Slovensku prevádzkuje už 92 čerpacích staníc. Obidve nové stanice fungujú franšízovou formou.

„Po úspešnom etablovaní na slovenskom trhu sa popri rozširovaní počtu staníc zameriame tiež na rozvoj elektromobility. Máme rozpracované prvé projekty inštalácie elektronabíjacích stojanov na vybraných čerpacích staniciach,“ povedal konateľ spoločnosti ORLEN Unipetrol Slovakia Marek Gieroń.

Čerpacie stanice v Gabčíkove a Zlatých Klasoch sú samoobslužné, čo znamená, že zákazník sám natankuje aj zaplatí. Výhodou čerpacích staníc Express je, že sú otvorené nonstop a ponúkajú výhodnejšie ceny za tankovanie ako bežné čerpacie stanice.

„Stále sme otvorení menším či väčším akvizíciám. Ponúkame aj rovnocennú partnerskú spoluprácu formou franšízy vrátane poradenstva súvisiaceho s prevádzkou čerpacej stanice,“ dodal Gieroń.

Skupina ORLEN pôsobí na Slovensku od roku 2019 a patrí medzi najrýchlejšie rastúce palivové siete na tomto trhu. Celkovo medzinárodná skupina ORLEN v súčasnosti prevádzkuje takmer 3 500 čerpacích staníc v siedmich európskych krajinách, a to v Poľsku, Nemecku, Rakúsku, Česku, Maďarsku, Litve a na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ORLEN Unipetrol