Ministerka Saková vymenila vedenie v spoločnosti MH Teplárenský holding

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Denisa Saková
Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerka hospodárstva Denisa Saková nenechala nič dlžná svojim nedávnym vyjadreniam, a vymenila vedenie v spoločnosti MH Teplárenský holding. Ten zastrešuje šesť najväčších štátnych teplární v Bratislave, Trnave, Žiline, Martine, vo Zvolene a v Košiciach. Novým šéfom teplárenského holdingu sa stal Miroslav Kavuľa.

Kavuľa pôsobil na viacerých pozíciách

V minulosti pôsobil na viacerých riadiacich pozíciách. Do spoločnosti MH Teplárenský holding prichádza zo spoločnosti MPconnect, kde pôsobil ako výkonný riaditeľ inovácií so zameraním na moderné technológie pri výrobe tepla z geotermálnych vrtov.

Podpredsedom predstavenstva teplárenského holdingu sa stal Martin Húska, ktorý v minulosti pracoval aj na Ministerstve hospodárstva SR ako generálny riaditeľ sekcie štrukturálnych fondov EÚ, či ako generálny riaditeľ sekcie environmentálnych programov a projektov na Ministerstve životného prostredia SR.

Výmeny aj v spoločnosti MH Manažment

Ministerstvo hospodárstva SR, ako jediný akcionár, vymenilo vedenie aj v spoločnosti MH Manažment, ktorej dcérskou spoločnosťou je zároveň MH Teplárenský holding.

V piatok 12. apríla 2024 sa tak predsedom predstavenstva spoločnosti MH Manažment stal Ján Kluch, ktorý v minulosti pôsobil aj ako investičný kontrolór v spoločnosti Enel, či na Ministerstve vnútra SR ako riaditeľ odboru rozpočtu a financovania.

Podpredsedom predstavenstva spoločnosti MH Manažment sa zároveň stal Róbert Spál, ktorý pôsobí v advokátskej praxi a od roku 2011 ako predseda dozornej rady v Trnavskej teplárenskej spoločnosti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováJán KluchMartin HúskaMiroslav KavuľaRóbert Spál
Firmy a inštitúcie MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRMH Teplárenský holding