Lopatka odchádza z vedenia firmy MH Manažment, podľa Sulíka za tým netreba hľadať problémy či kauzy

HOSPODÁRSTVO: Zmeny vo vedení MH Manažment
Zľava: Minister hospodárstva SR Richard Sulík a odchádzajúci predseda predstavenstva MH manažment Ľuboš Lopatka počas brífingu, na ktorom oznámili zmeny vo vedení spoločnosti MH Manažment. Bratislava, 15. február 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Ľuboš Lopatka odchádza z vedenia spoločnosti MH Manažment. Ako v utorok na tlačovej besede informoval minister hospodárstva Richard Sulík, nie je to pre problémy alebo kauzy, ale preto, že v spoločnosti naplnil svoju úlohu.

Začiatkom mája ho nahradí Marianna Ondrová. Tá plánuje podľa vlastných slov pokračovať v napĺňaní vízie postupného ukončovania činnosti MH Manažmentu.

Lopatka sa lúči skvelými číslami

Ako poznamenal minister, on osobne nepožuje štát za dobrého vlastníka, MH Manažment je však podľa neho aktuálne výnimkou z tohto smutného pravidla. Lopatka sa podľa jeho slov po nástupe do funkcie zameral najmä na fungovanie štátnych teplární a zmeny, ktoré podnikol, viedli k výrazným úsporám, vyššej EBITDE a vo viacerých prípadoch aj k poklesu cien tepla.

„Lúči sa skvelými číslami,“ zhodnotil Sulík.

HOSPODÁRSTVO: Zmeny vo vedení MH Manažment
Členka predstavenstva MH Manažment nastupujúca od začiatku mája do funkcie predsedníčky predstavenstva Marianna Ondrová. Bratislava, 15. február 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Fungovanie teplární sa zjednodušilo

Samotný Lopatka doplnil, že do MH Manažmentu prichádzal s víziou optimalizovať a zefektívniť fungovanie štátnych teplární. Tie pôvodne fungovali samostatne, aktuálne vedenie však vytvorilo MH Teplárenský holding.

Vďaka nemu prišlo k výrazným úsporám, ale aj k eliminovaniu svojvôle pri rozhodovaní, či zníženiu počtu riadiacich stupňov.

Celkovo sa tak fungovanie podľa Lopatku debyrokratizovalo a zjednodušilo. „Od 1. 5. 2022 MH Teplárenský holding bude povýšený na jednu právnu entitu so šiestimi závodmi,“ doplnil na záver.

MH Manažment je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku. Jeho 100 % akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR. Hlavnou úlohou firmy je spravovanie majetkových podielov štátu v asi 40 podnikoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš LopatkaMarianna OndrováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRMH Teplárenský holding