Jubilejný 30. ročník medzinárodného elektrotechnického veľtrhu AMPER 2024 s podtitulom Smart and connected world je pripravený

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Amper_2023.jpeg
Foto: AMPER

410 VYSTAVOVATEĽOV Z 23 KRAJÍN PREDSTAVÍ TECHNOLÓGIE, KTORÉ RIADI SVET.

Veľtrh AMPER sa vzhľadom na prezentáciu firiem na najvyššej úrovni v Českej republike a na Slovensku etabloval ako najvýznamnejšia udalosť elektrotechnických odborníkov. Vystavovatelia budú prezentovať ucelené portfólio výrobkov a riešení, ale aj novinky a inovácie z odborov elektrotechniky, energetiky, automatizácie, komunikácie, osvetlenia a zabezpečenia, meracej a riadiacej techniky, elektronických súčiastok a modulov vo výstavných halách V a F brnenského výstaviska na ploche 22 000m2.

AMPER 2024 V ČÍSLACH

  • 410 VYSTAVOVATEĽOV z 23 KRAJÍN (150 zo zahraničia, z toho Čína 34, Slovensko 27, Nemecko 22, Poľsko 18, Rakúsko 12, Taiwan 8, Turecko 5, Maďarsko 3, Švajčiarsko 3, Belgicko 2, Francúzsko 2, India 2, Taliansko 2, Veľká Británia 2, Bulharsko 1, Fínsko 1, Gruzínsko 1, Chorvátsko 1, Írsko 1, Nórsko 1, Srbsko 1, Švédsko 1)
  • 81 MEDIÁLNYCH A ODBORNÝCH PARTNEROV
  • 16 NOMINÁCIÍ V SÚŤAŽI O ZLATÝ AMPER
  • 11 KONFERENCIÍ A SEMINÁROV
  • AMPER SUMMIT za účasti predsedu vlády ČR Petra Fialu BUDÚCNOSŤ ČESKÉHO JADROVÉHO PRIEMYSLU V STREDNEJ EURÓPE
  • RADA NOVINK VYSTAVOVATEĽOV – sú uvedené na webe AMPER.cz
  • OČAKÁVANÁ NÁVŠTEVNOSŤ 25 TISÍC ODBORNÍKOV. Odborná účast je tohtoročnou prvoradou prioritou pre vystavovateľov a organizátorov. Veľtrh je určený pre elektrotechniku, techniku nadväzujúcich odborov, energetiku, obchodníkov, riadiacich pracovníkov, techniku, konštruktérov, projektantov, zástupcov municipalít a investorov v priemysle, doprave aj v stavebníctve.

Pretože šírka elektrotechniky a elektroniky je na veľtrhu veľká a rozmanitá, navyše mnoho vystavovateľov sa venuje viacerým odborom napr. významná tradičná vystavovateľská firma PHOENIX CONTACT a WAGO alebo nový vystavovateľ firma KEYENCE. Pre jednoduchšie zdokumentovanie sme preto vybrali niekoľko dominantných tematických zón.

TECHNOLÓGIA PRE OBNOVITEĽNÉ ENERGIE

Riešenie pre obnoviteľné energie je kľúčovou témou, ktorá rezonuje v celej Európskej únii. Na veľtrhu sa budú prezentovať fotovoltaické a veterné zdroje (napr. firma SWPOWER) spolu s akumuláciou a uložením energie (napr. firma AERS).

Odbor energetiky (výroba, prenos, transformácia a akumulácia energie, rozvádzačová technika, smart grids a ďalšie) na veľtrhu sa celkovo predstaví 112 firiem umiestnených
V hale V. Napr. firmy KOČÍ-VALÁŠEK, BEZ TRANSFORMÁTORY, EATON, HAKEL, PFISTERER.

K téme sa budú konať konferencie Solárnej Asociácie – Aktuálne trendy vo fotovoltaike a konferencie Českej Fotovoltaickej Asociácie – Malé Fotovoltaické Fórum (MFF).

Ďalšími partnermi témy sú AF Power, PowerHUB, AKU-BAT.SK, Energetika, Energia 21 a Únia komunitnej energetiky.

KÁBLE, ELEKTROINŠTALÁCIE A ZABEZPEČENIE

Vodiče, káble, káblové konfekcie a káblová technika spoločne s elektroinštaláciou, rozvádzačovou a zabezpečovacou technikou tvoria kostru pre napájanie všetkých silnoprúdových i elektronických zariadení a pre zabezpečenie budov, ďalších systémov a prevádzok.

V hale V sa predstaví 140 firiem (napr. firmy LABARA, PRYSMIAN KÁBLE, SILENT-CZK, JABLOTRON, SALTEK) a mnoho ďalších firiem s príslušnými meracími prístrojmi, ochrannými pomôckami a náradím (napr. firma WIHA POLSKA).

Partnermi témy sú Asociácie výrobcov káblov a vodičov SR, portál Elektrika.cz, Elektrotechnický skúšobný ústav, Asociácia Grémium Alarm, portál ElektroPriemysel.sk a vzdelávacia agentúra LPE, ktorá organizuje tieto prednášky: Bezpečnosť strojových zariadení 2024, Pravidelné a východisková revízia vyhradených technických elektrických zariadení projektovania, inštalácie a revízie prepätových ochrán.

ELEKTRONICKÉ KOMPONENTY

Pasívne, polovodičové, optické, mechanické súčiastky, tlačené spoje, čipy, vstavané a ďalšie systémy sú dominantným odborom v hale F. Celkovo sa predstaví 120 vystavovateľov v celosvetovom rozsahu, napr. firmy HARTING, FISCHER ELETRONIK, SVK ELEKTRONIK, GM ELECTRONIC.

Partnermi témy sú DPS Elektronika od A po Z, CADware s.r.o., BEN – technická literatúra a časopis Jemná mechanika a optika.

AUTOMATIZÁCIA A RIADIACE SYSTÉMY

Automatizácia budov, v priemysle a logistike spoločne so senzorovou, meracou a riadiacou technikou nachádzajú stále nové a nové uplatnenia. Trend digitalizácie sa stále viac premieta do všetkých hromadných procesov.

120 vystavovateľov vystaví svoje novinky a riešenia v hale V napr. firmy ENIKA, MURRELEKTRONIK, ORBIT MERRET alebo MEGGER.

Partnermi témy sú Automa, Zakazka.cz, Strojárstvo/Strojárstvo, Automotive magazine a Elektrotechnická asociácia Českej republiky (ElA).

VÝROBNÉ ZARIADENIA PRE ELEKTROPRIEMYSEL

Výrobné zariadenia pre elektrotechniku a elektroniku, technológie DPS, povrchové úpravy, špeciálna chémia, komponenty a diagnostika tvoria ucelenú zónu v hale F, ktorú prezentuje 60 vystavovateľov, napr. KOMAX CZECH REPUBLIC TRADING, IMT TECHNOLOGIE & SOLUTIONS, PBT ROŽNOV P. R., MP ELEKTRONIK TECHNOLOGIE, REALTIME TECHNOLOGIES.

Partnermi témy sú DPS Elektronika od A po Z, Czech Industry, Priemyselné spektrum a Ministerstvo priemyslu a obchodu.

SVETELNÁ TECHNIKA

V hale V nájdete najnovšie trendy 35 firiem osvetľovacej techniky ako sú LED technológie, pracovné a priemyselné osvetlenie, hliníkové aj oceľové stožiare, príslušenstvo a napájanie svetelných zdrojov aj najnovšie kolekcie vypínačov, napr. firmy INLED, AMAKO, GAMAALUMINIUM, KOOPERATIVA, OTAVA.

Partnermi témy sú časopisy Svetlo, Pre mestá a obce a Zväz českých a moravských výrobných družstiev.

INFORMAČNÁ A KOMUNIKAČNÁ TECHNOLÓGIA

Informačné a komunikačné technológie predstaví 60 vystavovateľov v hale V a F napr. 2N TELEKOMUNIKÁCIE, GS SOFT BOHÉMIA, SECTRON, RAYCOM.

Exponáty sú z odborov: aplikovaný softvér, zabezpečenie a úschova dát a programov, mechanická ochrana IT, sieťová technika, priemyselné servery, komponenty a inštalácie, rádiokomunikačná technika, antény, meranie, riešenie pre 5G siete, bezdrôtové dátové prenosy, RFID technológie, čítačky, snímače, platobné systémy, identifikačné a kamerové systémy, zobrazovacia technika a dotykové displeje, platformy IoT a cloudu, navigačné prístroje, termovízne prístroje, audiovizuálne systémy. Produkty smerujú predovšetkým k firemnému využitiu.

Partnermi tejto témy sú Computerworld, ICT ÚNIE, Automatizácia.HW.cz a IQRF Alliance.

POHONY, NAPÁJANIE, ELEKTROMOBILITA

V hale V aj hale F nájdete súhrnné riešenia tejto témy. Celkovo sa predstaví 50 firiem, ktoré predvedú najrôznejšie druhy elektromotorov vrátane krokových a lineárnych napr. AKAM, BIBUS, RAVEO, ATAS ELEKTROMOTORY, riadiace jednotky, softstartery, meniče a ovládače, elektromagnety, čerpadlá, servis, testovanie a softwarové služby ŽS OHLA ponúkne výstavbu trakčnej napájacej stanice a meniarne.

V rámci sprievodného programu je možné sa zúčastniť konferencie na tému Efektívna elektromobilita v organizáciách, ktorú organizuje Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services.

Partnermi témy sú Ministerstvo dopravy, Zväz priemyslu a dopravy, Asociácia pre elektromobilitu SR a FLEET.

AMPER INOVÁTORIUM A STARTUP

Na AMPER INOVÁTORIU 2024 v Hale V budú predstavené výstupy výskumných prác a projektov 7 technických vysokých škôl z Českej republiky i Slovenska a inovátorské projekty a technológie startupových firiem (AVERTURE, SPECTODA, CUBE IT, EFEKT ENERGY, LIGHT SEEKERS a AGICEPTION) z odborov elektroenergetiky, elektroniky, digitalizácie či osvetľovacej techniky.

Partnermi témy sú Ministerstvo školstva, mládeže a telovýchovy, Asociácia výskumných organizácií a Agentúra pre podporu podnikania a investícií CZECHINVEST.

SMART & SAFE CITY

Koncept SMART & SAFE CITY okrem kvalitného urbanizmu a riadenia miest a obcí zahŕňa technológie, ktoré sú predstavované na veľtrhu AMPER 2024 v 3 okruhoch (inteligentná energetika a služby, informačné a komunikačné technológie, inteligentná mobilita) napr. u firiem BONEGA, ENIKA, IMA alebo PARTIZAN SECURITY.

Partnermi tejto témy sú PowerHUB, Třípól a Moderná obec.

Návštevníci 30. ročníka veľtrhu AMPER môžu nadviazať priamo face to face nové kontakty a spolupráce, rozšíriť obchodné aktivity, prerokovať joint venture, zoznámiť sa s technologickým vývojom, ale tiež si odniesť jedinečný zážitok a nasať tú pravú veľtržnú atmosféru. Navyše zaujímavý sprievodný program v podobe konferencií a prednášok ponúkne príležitosť na vzdelávanie a získavanie nových znalostí.

TEŠÍME SA NA VÁS V BRNE OD UTORKA 19. MARCA DO ŠTVRTKA 21. MARCA.

DETAILNÉ INFORMÁCIE NÁJDETE NA www.amper.cz

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia