Cirkus BuBuBu. Tak sa to robí, do mačkinho fotra (komentár)

Elektrina, účet
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Najprv poriadne vystrašiť a potom pricválať na dotovanom plyne či elektrine. Urobiť cirkus BuBuBu a potom zbierať politické body, ako zachraňujem všetky domácnosti pred zdražovaním energií. Takýto cirkus nám predviedli regulačný úrad a ministerstvo hospodárstva.

Najprv sa rozšírila brutálne tajná informácia o schválení zhruba 100-percentného navýšenia cien plynu pre domácnosti a potom na scénu nastúpilo ministerstvo hospodárstva, ako záchranca z Avangers. Tak sa to robí, do mačkinho fotra.

Že takýto cirkus robí ministerstvo sa netreba čudovať, veď je riadené politickým nominantom, a každý politický bod je dobrý. Ale že sa do tohto cirkusu pridal aj regulačný úrad, ktorý stále tvrdí, že je nezávislý a poriadne odborný, nad tým sa už začudovať môžeme. Jedinou ich prijateľnou obhajobou môže byť taktika, že zverejním schváleného cenového návrhu o 100 percent, chceli ministerstvo a vládu donútiť v boji proti drahým energiám už konečne konať.

Takže, keď si včerajší cirkus BuBuBu rozmeníme na drobné, ceny energií pre domácnosti sa určite nezvýšia o 100 percent, a možno sa nezvýšia vôbec. Určite nie počas tejto vlády, a určite nie na začiatku ich volebného obdobia, keď si ešte voliči pamätajú ich predvolebné sľuby o lacných energiách.

Čiže všetci v domácnostiach sa ukľudníme. Už onedlho si so 100-percentnou istotou môžu v správach pozrieť, ako nás vláda všetkých zachraňuje pred drahými energiami. Síce na úkor vyššieho deficitu štátneho rozpočtu, ale čo tam po rozpočte, veď ide len o naše peniaze.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví