Česká skupina Energetický a průmyslový holding vstupuje na holandský trh akvizíciou dvoch plynových elektrární

Holandsko
Foto: SITA/AP

Česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) vstúpila na holandský trh akvizíciou dvoch plynových elektrární.

Nedávne akvizície

V stredu prostredníctvom dcérskej firmy EP Netherlands uzavrela akvizíciu elektrárne Sloe s inštalovaným výkonom 870 MW od spoločnosti ZEH N.V. a francúzskej energetickej firmy EDF S.A. Okrem toho 5. januára 2023 získala spoločnosť EP Netherlands elektráreň Rijnmond s inštalovaným výkonom 800 MW. EPH o tom informovala v tlačovej správe.

Súčasne s portfóliom elektrární získala EP Netherlands aj PZEM Energy Company B.V. od ZEH N.V., ktorá zahŕňa 55 kilometrov dlhý plynovod ZBL zásobujúci elektráreň Sloe, trading a B2B dodávky elektriny a plynu.

Hráč na holandskom trhu

S celkovým inštalovaným výkonom 1 670 MW sa EPH stáva relevantným hráčom na holandskom energetickom trhu s približne 7,5-percentným podielom na celkovej konvenčnej inštalovanej kapacite.

„Tešíme sa na posilnenie našej pozície v Holandsku a budeme spoľahlivým partnerom pre našich holandských zamestnancov a všetky zainteresované strany na energetickom trhu,“ uviedol finančný riaditeľ EP Netherlands Filip Biznár.

Energetický a průmyslový holding

Skupina pôsobí na deviatich európskych trhoch, a to v Nemecku, na Slovensku, V Taliansku, Švajčiarsku, Veľkej Británii, Írsku, Česku, Francúzsku a v Holandsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip Biznár
Firmy a inštitúcie EDF S.A.EP NetherlandsEPH Energetický a průmyslový holdingPZEM Energy Company B.V.ZEH N.V.