Benzínky Oktan chce vlastniť aj firma Progress Trading

Benzín
Čerpacia stanica Oktan zdroj:oktan.sk

Protimonopolný úrad SR už začal posudzovať koncentráciu oboch spoločností.

Spoločnosť Progress Trading, ktorá sa zaoberá výrobou, nákupom, skladovaním a predajom pohonných látok, plánuje majetkovo vstúpiť do firmy Oktan. Tá na Slovensku prevádzkuje čerpacie stanice. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) už začal posudzovať koncentráciu oboch spoločností.

Posudzujú koncentráciu

„Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám. Žiadame tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali úradu čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa úrad, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Čo robia?

Spoločnosť Progress Trading, a.s. sa zaoberá výrobou, nákupom, skladovaním a predajom pohonných produktov na území Slovenska, Poľska, Rumunska, Maďarska, Bieloruska a Českej republiky. Ropné produkty vyrába a skladuje v skladovacom a distribučnom termináli na východe Slovenska v Trebišove. Súčasná skladovacia kapacita je 14 500 metrov kubických. Terminál je v prevádzke od roku 2005. Podľa verejne dostupných registrov sú konečnými užívateľmi výhod spoločnosti Progress Trading podnikatelia Ján Sabol a Jozef Fabo.

Spoločnosť Oktan prevádzkuje na Slovensku dvanásť čerpacích staníc. Jej konečným užívateľom výhod je podnikateľ Mykhaylo Olevskyy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján SabolJozef FaboMykhaylo Olevskyy
Firmy a inštitúcie PMÚ Protimonopolný úrad SR