V Krajskom múzeu v Prešove priblížia historické míľniky rozhlasového vysielania

Rákociho palác v Prešove
Rákociho palác, v ktorom sídli Krajské múzeum v Prešove. Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 22. januára (WebNoviny.sk) – V Krajskom múzeu v Prešove v stredu 23. januára predstavia novú publikáciu Rozhlasové vysielanie z Prešova v rokoch 1938 – 1944. Súčasťou prezentácie bude aj prednáška o napätej spoločenskej situácii v tom období. Podujatie sa uskutoční v rámci cyklu Čaj o piatej u Rákociho.

Druhá svetová vojna na východe Slovenska

Ako agentúru SITA informoval Rastislav Žitný z Krajského múzea v Prešove, tradičné stretnutie sa uskutoční v Rákociho paláci v Prešove. Prednáška je zároveň sprievodným podujatím výstavy Tu rádio Prešov, ktorá v múzeu potrvá do 3. februára.

Publikácia je zaujímavá nielen pre Prešovčanov. Dôležité odpovede v nej nájdu aj tí, ktorí sa zaujímajú o udalosti druhej svetovej vojny v regióne východného Slovenska,“ prezradil odborný pracovník múzea a spoluautor výstavy Igor Lazorík.

Prezentácie sa zúčastnia viacerí hostia

Podľa Lazoríka mali tieto často tragické udalosti celospoločenský dopad. Kniha približuje pôsobenie Slovenského rozhlasu v Prešove v rokoch 1938 až 1944, ale aj pohnuté historické udalosti, ktoré tomuto úseku našich dejín predchádzali.

Vzácnym hosťom prezentácie bude autor publikácie Jaroslav Kostrub, ktorý rád zodpovie prípadné otázky publika,“ dodal Lazorík.

Ďalším hosťom podujatia bude Vladimír Kaleta, ktorý je zberateľ dobových rádioprijímačov. Niektoré z nich tvoria aj súčasť výstavy Tu rádio Prešov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav Žitný