V Jasnej sprístupnili prvé trate pre bežkárov, využiť môžete päť kilometrov trás

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jasná, bežkovanie
Bežecké trasy v Jasnej pripravuje stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V lyžiarskom stredisku Jasná v piatok sprístupnili prvé trate pre rekreačných bežkárov. Ako informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš, využili nedávnu nádielku prírodného snehu a upravili päť kilometrov bežeckých trás v lokalite Zadné vody.

„Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite v Jasnej bežeckí lyžiari užijú,“ skonštatoval Trumpeš.

Bežecké trasy v Jasnej pripravuje stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

„Bežecké lyžovanie je veľmi zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie,“ uviedla riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková.

Doplnila, že bežkárom praje počasie aj v okresnom meste Liptovský Mikuláš, kde radnica zabezpečila úpravu trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Darina BartkováJiří Trumpeš
Firmy a inštitúcie Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Liptov