V Cortine d’Ampezzo sa počasie zlepší až o pár dní, FIS tak hľadá náhradný termín pre kombináciu žien

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP

O náhradnom termíne ženskej kombinácie na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v talianskej Cortine d’Ampezzo rozhodnú ešte v pondelok popoludní.

Do úvahy prichádza voľný deň, teda pondelok 15. februára, ale aj štvrtok a piatok tohto týždňa, ktoré sú zatiaľ určené pre tréningy zjazdu. Uviedol to pretekový riaditeľ Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Peter Gerdol v rozhovore pre ORF, informoval o tom web laola1.at.

Silné nočné sneženie

Plánované prvé preteky MS 2021 aj so Slovenkou Petrou Vlhovou museli v pondelok odvolať pre silné nočné sneženie. V dejisku svetového šampionátu napadlo 30 cm nového snehu a organizátori pre krátkosť času neboli schopní pripraviť zjazdovku pre super G.

Viac o téme: MS v zjazdovom lyžovaní 2021

„Popoludní sa stretnú všetky zainteresované strany. Verím, že sa dohodneme. Máme viacero možností. Nie je to len o športovej stránke, ale aj o marketingovom pokrytí – televíznom vysielaní a súhlase sponzorov,“ vyjadril sa Peter Gerdol.

Na margo najbližšieho programu svetového šampionátu, v ktorom v utorok 9. 2. figurujú superobrovské slalomy mužov aj žien, poznamenal: „Urobíme všetko, aby sme program ‚Super utorka‘ aj naplnili. Vydáme všetky sily na to, aby sme trať pre super G pripravili zodpovedajúcim spôsobom.“

Zlepšenie by malo nastať až od štvrtka

Podľa organizátorov v utorok možno rátať s prechodne stálejším počasím, ale výrazné zlepšenie príde až od štvrtka. „Zrážky až do utorkového večera neočakávame. Prognóza na stredu však opäť nie je dobrá. Tlaková výš príde až od štvrtka a dlhodobá predpoveď potom predpokladá desať dní bez problémov s počasím,“ dodal Gerdol.

Ak sa talianskym organizátorom podarí pripraviť trať na supe G, Petra Vlhová v utorok absolvuje svoju súťažnú premiéru na MS v Cortine d’Ampezzo. Ženský superobrovský slalom na Olympia delle Tofane sa podľa plánu začne o 10.30 h.

Líderka Svetového pohára Vlhová si zlepšila náladu pred odchodom na MS, keď si práve v super G v nemeckom Garmisch-Partenkirchene pripísala prvé pódiové umiestnenie v rýchlostnej disciplíne v kariére. Skončila tam druhá.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Petra Vlhová