Útoky v Doneckej oblasti za uplynulý deň zabili piatich civilistov, padlo tiež 300 ruských vojakov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
An elderly woman looks out of her apartment window in a damaged building from a May rocket attack in Sloviansk, Donetsk region, eastern Ukraine, Saturday, Aug. 6, 2022. ()
Foto: ilustračné, SITA/ap

Pri útokoch ruských ozbrojených síl v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v sobotu zomreli piati civilisti a ďalších osem ľudí utrpelo zranenia.

Na komunikačnej platforme Telegram to v nedeľu ráno napísal šéf vojenskej administratívy Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Kyrylenko dodal, že ruská armáda zabila troch civilistov v meste Bachmut, jedného v meste Avdijivka a jedného v dedine Blahodatne.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Od začiatku vojny na Ukrajine ruská armáda stratila 42 200 vojakov. Uviedol to v nedeľu na Facebooku generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl. Za uplynulý deň podľa neho na Ukrajine padlo 300 ruských vojakov, pričom najväčšie straty Rusi utrpeli v Doneckej oblasti.

Podľa Kyjiva ruské sily za uplynulý deň stratili aj 3 tanky, 4 obrnené bojové vozidlá, 3 delostrelecké systémy a 5 systémov protivzdušnej obrany. Celkovo tak Rusko na Ukrajine doteraz prišlo o 1 805 tankov, 4 054 obrnených bojových vozidiel, 958 delostreleckých systémov a 132 systémov protivzdušnej obrany.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavlo Kyrylenko