Ustúpiť by mali Matovič aj Sulík, vládnuť za podpory fašistov považuje Kollár za problém (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Boris kollár
Zľava v popredí: Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár je presvedčený, že predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič by mali urobiť kompromis.

Záchrana súčasnej koalície

Tvrdí, že koaličnú zmluvu nie je potrebné meniť. Jeho hnutie je však ochotné ustúpiť a prispôsobiť sa, ak by to bola jediná možnosť, ako zachrániť súčasnú koalíciu. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii.

„Nemôžete chcieť od jedného, aby urobil kompromis a ten druhý sa bude len smiať. Obaja by mali od niečoho ustúpiť,“ povedal Kollár. Dodal, že Sme rodina nepripúšťa odchod Matoviča z vlády, jeho odchod môže pripustiť iba koaličné hnutie OĽaNO.

Spolupráca s Kotlebovcami

Ak koaličná strana SaS odíde, bude vládnuť menšinová vláda. Pri týchto okolnostiach si Kollár myslí, že by nebolo dobré spoliehať sa na pomoc od Kotlebovcov.

„V prípade, že SaS odvolá štyroch ministrov, je to na úrovni vlády. Pre mňa však bude dôležité, ako sa nám podarí spriechodniť národnú radu, aby vedela prijímať návrhy zákonov,“ povedal predseda NR SR.

Dodal, že s prácou premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) je spokojný. „Heger sa snaží utlmovať veci a zvláda to. Doteraz nás vždy vedel nejakým spôsobom spojiť,“ doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárEduard HegerIgor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina