Ústredný krízový štáb sa zaoberal integráciou ľudí z Ukrajiny, má vzniknúť pracovná skupina

MS SR: Odovzdalo humanitárnu zbierku Ukrajincom
Ľudia utekajúci pred vojnou na Ukrajine ubytovaní v školiacom zariadení Ministerstva spravodlivosti SR v Omšení. Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr
  • aktualizované 17. marca 19:12

Témou rokovania Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) bolo vytvorenie špecifickej pracovnej skupiny, ktorá sa bude zaoberať problematikou dlhodobej integrácie ľudí z Ukrajiny na Slovensku. Informoval o tom minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) po skončení ÚKŠ.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Jednotlivé rezorty majú delegovať ľudí, ktorí sa budú touto tématikou zaoberať. Na stretnutí členovia ÚKŠ diskutovali aj o veľkokapacitnom centre v Michalovciach či fungovaní na hraniciach.

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nom. Sme rodina) priblížil, že našli zhodu so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Zhodli sa na tom, že ministerstvo dopravy vytypuje konkrétne kľúčové železničné stanice, na ktorých budú koordinátori samosprávy či ZMOSu. Títo ľudia budú mať informácie o tom, že tam smerujú utečenci.

Na mieste by mal byť pripravený autobus, ktorý v zmysle hospodárskej mobilizácie odvezie utečencov do ich konečného ubytovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalRoman Mikulec