Úrady v Grécku hrozia reštauráciám a barom zatvorením, ak nebudú dodržiavať sociálny dištanc

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Virus Outbreak Russia
Nové vládne opatrenia budú mať dopad aj na letoviská. Foto: ilustračné, SITA/AP

Úrady v Grécku upozornili, že bary a reštaurácie, v ktorých nebudú dodržiavať pravidlá sociálneho dištancovania sa, by mohli zatvoriť. Vyjadrili sa tak po nedávnom náraste prípadov ochorenia COVID-19.

Šéf civilnej ochrany Nikos Hardalias uviedol, že podnikom, ktoré obsluhujú stálych zákazníkov alebo ignorujú kapacitné limity, na týždeň pozastavia prevádzkové oprávnenie. Ak budú porušenia naďalej pretrvávať, bude nasledovať dvojtýždňové pozastavenie licencie. Pokuty sa budú pohybovať od dvetisíc do 10-tisíc eur v závislosti od veľkosti prevádzky a počtu previnení.

Snažia sa obnoviť cestovný ruch

Opatrenia, ktoré začnú platiť vo štvrtok, budú mať dopad aj na turistické letoviská na gréckych ostrovoch a všade, kde sa v tomto období zdržiava veľký počet ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Grécko sa snaží obnoviť životne dôležité odvetvie cestovného ruchu, ktoré predstavuje približne pätinu ročnej hospodárskej produkcie, a zároveň sa chce vyhnúť prudkému nárastu nových prípadov koronavírusu.

Priemerný vek infikovaných sa znížil

Hardalias uviedol, že väčšinu nových prípadov evidujú medzi mladými ľuďmi, pričom poznamenal, že takmer tretina pochádza z preplnených vonkajších stretnutí. Priemerný vek ľudí s pozitívnym testom na koronavírus v Grécku klesol na 27 rokov.

„Uvedomujeme si, že naši mladí ľudia chcú vypustiť paru a túžia sa zabávať. Takže na nich priateľsky opäť apelujeme, aby sa dali okamžite zaočkovať, bez ohľadu na ich silnú túžbu po zábave,“ poznamenal Hardalias.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať