Úradník z kauzy Očistec dostal podmienečný trest, rozsudok je právoplatný aj v prípade jeho manželky

Súdy
Foto: ilustračné: www.thinkstockphotos.com.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu v stredu schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a bývalým šéfom sekcie ekonomiky ministerstva vnútra Martinom Fleischerom.

Peňažný trest pripadá štátu

Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, súd obvinenému uložil trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní piatich rokov.

„Ďalej mu súd uložil zákaz stretávania sa s osobami, ktoré majú na neho negatívny vplyv, ako aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka,“ povedala Kudjáková s tým, že súd zároveň obvinenému uložil peňažný trest vo výške 150 000 eur.

„Suma peňažného trestu pripadá štátu,“ uviedla hovorkyňa.

Manželka Margaréta s rovnakým trestom

Rovnaký trest uložil súd aj jeho manželke Margaréte, akurát finančný trest v jej prípade predstavuje 30 000 eur. Rozsudok je v oboch prípadoch právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať. Fleichera zadržali v rámci policajnej akcie Očistec ešte 5. novembra 2020, keď zároveň zadržali viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov.

Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa. Vo väzbe sú momentálne napríklad bývalý policajný prezident Tibor Gašpar alebo exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško. Fleischer a jeho manželka čelili obvineniu z korupcie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KudjákováMartin Fleischer