Ukrajinské ostreľovanie zabilo dvoch ľudí v pohraničnom meste a drony zaútočili na ropnú rafinériu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Russia Ukraine
Škody v Belgorode po jednom z ukrajinských útokov. Foto: Belgorod region governor Vyacheslav Gladkov telegram channel via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinské ostreľovanie ruského mesta Belgorod blízko hraníc s Ukrajinou zabilo dvoch ľudí. Informovali o tom v sobotu ruskí predstavitelia. Pri útoku zomrel muž a žena a ďalší traja ľudia boli zranení, uviedol na Telegrame gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov.

Jeden útok na rafinériu bol zmarený

Päť ľudí tiež utrpelo zranenia pri zásahu ukrajinského bezpilotného lietadla do auta v obci Glotovo, asi dva kilometre od ukrajinských hraníc, uviedol Gladkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V sobotu tiež ukrajinský útok bezpilotného lietadla spôsobil požiar v ropnej rafinérii patriacej ruskému ropnému gigantu Rosnefť v Samarskej oblasti, uviedol tamojší gubernátor Dmitrij Azarov.

Útok na ďalšiu rafinériu bol podľa neho zmarený. Neboli hlásené žiadne obete.

Druhé kolo volieb v Rusku

K útokom došlo deň po ruskom útoku na ukrajinské prístavné mesto Odesa, pri ktorom zahynulo najmenej 21 ľudí. Viac ako 50 ľudí je po útokoch naďalej v nemocnici.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo videoprejave v piatok večer prisľúbil „spravodlivú reakciu“ na útok.

K sobotňajším útokom došlo v čase, keď Rusi vstúpili do druhého dňa hlasovania v prezidentských voľbách, ktoré určite predĺžia vládu Vladimira Putina o ďalších šesť rokov po tom, čo potlačil opozíciu v krajine.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dmitrij AzarovViačeslav GladkovVladimir PutinVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie Rosnefť