Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí upozornilo na manipulácie ruskej redakcie Deutsche Welle

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ovládač, televízia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo nemeckú verejnoprávnu rozhlasovú a televíznu spoločnosť Deutsche Welle, aby venovala pozornosť manipuláciám zo strany jej ruskej redakcie. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viacero príkladov citátov

„Momentálne nám nie je jasné, prečo sa ruská služba nemeckého vysielateľa zahráva s ruskou propagandou, manipuluje s citátmi a mení koncepciu príčin a dôsledkov ruskej agresie proti Ukrajine,“ uviedol v komentári hovorca ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezort diplomacie uviedol viacero príkladov z materiálov ruskej redakcie Deutsche Welle, ktoré obsahovali citáty ako „uznať Ukrajinu za teroristický štát“, „jedna chyba ukrajinských obrancov môže vyvolať jadrovú katastrofu v Zaporožskej jadrovej elektrárni“ či „zákaz vstupu Rusov na Západ nezabráni Putinovi vo víťazstve“.

Výzva na Nemcov

Nikolenko dodal, že Deutsche Welle je štátna spoločnosť financovaná nemeckými daňovými poplatníkmi.

„Vzhľadom na hrozby, ktoré predstavujú ruské dezinformácie, nemecká vláda už obmedzila činnosť ruského propagandistického kanála Russia Today na území Nemecka. A vyzývame našich nemeckých partnerov, aby reagovali na naratívy ruskej propagandy šírené v materiáloch Deutsche Welle,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Oleh NikolenkoVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Deutsche Welle