Ukrajinci sa nechcú podrobiť a preto ich Putin ničí, Zelenskyj označil ruskú inváziu za mučenie celého národa

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenkyj. Foto: archív, SITA/AP

Obyvatelia Ukrajiny nechcú byť podrobení Ruskom a v dôsledku toho sú ničení a vyhladzovaní. Ako referuje spravodajský web BBC, tieto slová povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V nedeľu pre CBS News Zelenskyj označil ruskú inváziu za „mučenie celého národa“. Na priamu otázku, či konanie Ruska predstavuje genocídu, odpovedal: „Skutočne, toto je genocída. Vyhladzovanie celého národa a ľudí. Sme občanmi Ukrajiny. Máme viac ako 100 národností. Toto je ničenie a vyhladzovanie všetkých týchto národností. Sme občanmi Ukrajiny, nechceme byť podriadení politike Ruskej federácie a to je dôvod, prečo sme ničení a vyhladzovaní. Toto sa deje v Európe 21. storočia,“ vyhlásil Zelenskyj.

V meste Buča neďaleko Kyjiva najnovšie našli v uliciach najmenej 20 ľudských tiel v civilnom oblečení a s prestreleným zátylkom. Najmenej jeden človek mal za chrbtom zviazané ruky. Starosta mesta Anatolij Fedoruk medzitým uviedol, že v hromadnom hrobe v Buči bolo pochovaných 280 ľudí a že mesto je posiate mŕtvolami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anatolij FedorukVolodymyr Zelenskyj