Ukrajina môže naďalej počítať s pomocou Slovenska, podľa Naďa sme vo forme a objeme jedným z lídrov

VLÁDA: Rokovanie 66. schôdze
Minister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Ukrajina môže podľa slovenského ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) naďalej počítať s našou pomocou. Ako informoval tlačový odbor rezortu obrany, minister to skonštatoval v rámci videokonferencie s ukrajinským rezortným kolegom Olegom Reznikovom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Nikto nevie odhadnúť, kedy sa tento smutný a nezmyselný konflikt skončí. No jedno je isté – demokratický svet sa zjednotil, aby pomohol nevinným,“ uviedol Naď. Slovensko je pritom podľa ministra vo forme a objeme pomoci jedným z lídrov. „Ukrajina má v nás veľkú dôveru a my musíme urobiť všetko pre to, aby sme v kľúčových momentoch, v ktorých ide doslova o život, nesklamali,“ zdôraznil minister.

Ministri zároveň hovorili aj o vývoji spolupráce v dodávkach samohybných húfnic Zuzana 2. Reznikov tiež poďakoval za doterajšiu humanitárnu a vojenskú podporu a vyzdvihol, že Slovensko vďaka týmto dodávkam pomohlo zachrániť tisícky ľudských životov. Zároveň ocenil záujem náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zmeka, ktorý v uplynulých dňoch osobne navštívil na Ukrajine lokality, kde sa bojuje.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Naď