Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tekvica, USA
Travis Gienger z Anoka, Minnesota, drží svoju dvojročnú dcéru Lily a pózuje za svojou tekvicou s názvom „Michael Jordan“ po víťazstve na 50. ročníku svetového šampionátu Pumpkin Weigh-Off na Safeway v Half Moon Bay v Kalifornii, pondelok, okt. 9, 2023. Gienger vyhral podujatie s tekvicou s hmotnosťou 1 247 kilogramov. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Učiteľ záhradníctva z americkej Minnesoty Travis Gienger vytvoril v pondelok svetový rekord v kategórii najťažšia tekvica. Ním vypestovaný kúsok vážil až 1 247 kilogramov, vďaka čomu vyhral každoročnú súťaž vo vážení tekvíc v severnej Kalifornii.

„Nečakal som to. Bol to skvelý pocit,“ povedal 43-ročný Gienger, ktorý pestuje tekvice už takmer 30 rokov a zlepšil tak predchádzajúci vlastný národný rekord z vlaňajška s tekvicou vážiacou 1 161 kilogramov.

Tekvica, USA
Tekvicu s názvom „Michael Jordan“, ktorú vypestoval Travis Gienger z Anoka, Minnesota, vyzdvihnú, aby ju odvážili na 50. výročnom vážení tekvíc svetového šampionátu v Half Moon Bay, Kalifornia, v pondelok 9. októbra 2023. Gienger vyhral podujatie so svojou tekvicou. Foto: SITA/AP

Predchádzajúci svetový rekord pre najťažšiu tekvicu stanovil pestovateľ v Taliansku, ktorý v roku 2021 podľa Guinnessových svetových rekordov vyprodukoval tekvicu s hmotnosťou 1 226 kilogramov.

Gienger pestuje svoje obrie kúsky v tekvicovom záhone na svojom dvore. Povedal, že tento rok sa rozhodol venovať svojim rastlinám zvýšenú starostlivosť. Polieval ich až 12-krát denne a hnojil ich o niečo viac ako zvyčajne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať