U Zelenského sa to hemží návštevami, Johnson prišiel Ukrajincov podporiť priamo do Kyjeva

Boris Johnson
Zľava: Britský premiér Boris Johnson a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 9. apríla 19:46

Britský premiér Boris Johnson prekvapivo pricestoval do Kyjeva, aby sa tam stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a prejavil solidaritu Ukrajincom počas ruskej invázie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Námestník šéfa úradu ukrajinského prezidenta Andrij Sybiha na sociálnej sieti Facebook uviedol, že politici začali osobné stretnutie.

Balík finančnej a vojenskej pomoci

Hovorca úradu britského premiéra uviedol, že Johnson bude so Zelenským diskutovať o britskej dlhodobej podpore Ukrajiny a predstaví nový balík finančnej a vojenskej pomoci. Informoval kanál Sky News.

Johnson vycestoval na Ukrajinu krátko po tom, čo Spojené kráľovstvo po prvý raz sľúbilo Ukrajine zaslanie obrnených vozidiel. Tie sú súčasťou nového balíka pomoci v hodnote 100 miliónov libier.

Briti vyzbroja Ukrajinu

Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine ďalších 120 obrnených vozidiel a nové protilodné raketové systémy. Informoval o tom hovorca Downing Street po stretnutí Johnsona s ukrajinským prezidentom.

„Práve pre rozhodné vedenie prezidenta Zelenského a neporaziteľné hrdinstvo a odvahu ukrajinského ľudu sú Putinove obludné ciele marené,“ uviedol Johnson.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris JohnsonVolodymyr Zelenskyj