Trump sa stretol s pastorom Brunsonom, ktorého väznili pre údajné napojenie na teroristov

Donald Trump, Andrew Craig Brunson
Zľava: Americký prezident Donald Trump a pastor Andrew Craig Brunson, ktorého väznili v Turecku pre údajné napojenie na teroristov. 13. október 2018, USA. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 13. októbra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump privítal v Oválnej pracovni Bieleho domu pastora Andrewa Brunsona, ktorého po dvoch rokoch prepustili z tureckého väzenia.

Neúspešný vojenský prevrat v Turecku

Turecký súd Brunsona v piatok odsúdil na tri roky väzenia za údajné napojenie na teroristov, následne ho však prepustili po zohľadnení času, ktorý už strávil za mrežami.

Niekoľko hodín po tom už sedel v lietadle z Turecka a po zastávke a prehliadke v americkej armádnej nemocnici v Nemecku, pokračoval v ceste do Washingtonu.

Päťdesiatročného Andrewa Craiga Brunsona z Black Mountain v Severnej Karolíne zadržali po neúspešnom pokuse o prevrat v Turecku v roku 2016 za jeho údajné kontakty s kurdskými rebelmi a tiež so sieťou vedenou exilovým duchovným vodcom Fethullahom Gülenom, ktorého vláda viní z pokusu o prevrat.

S prezidentom sa pomodlili

Trump označil jeho prepustenie za „obrovský krok“ k „úžasnému vzťahu“ s Tureckom a za pomoc poďakoval aj prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi.

Pastor zase poďakoval Trumpovi a jeho administratíve a následne sa spolu pomodlili. Novinárom povedal, že chce tráviť čas s manželkou a deťmi. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump