Trinásť nelegálnych migrantov sa pri prevoze takmer zadusilo, polícia obvinila vodiča z prevádzačstva

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nelegálni migranti, polícia

Policajti obvinili z prevádzačstva vodiča, ktorý nelegálnych migrantov prepravoval v neľudských podmienkach. Hliadka polície ich objavila pridusených v ložnom priestore vozidla.

Vodičom bol 29-ročný muž pochádzajúci z Ukrajiny, ktorý sa snažil previezť 13 nelegálnych migrantov pochádzajúcich zo Sýrie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Získali informácie a pripravili sa

„Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii získali operatívne informácie o plánovanom prevoze nelegálnych migrantov z územia Maďarska na Slovensko. Informácie nepodcenili a 29. apríla pripravili opatrenia smerujúce k zadržaniu podozrivého vozidla aj s jeho posádkou,“ uviedla Bárdyová.

Polícia od skorého rána monitorovala oblasť v okolí hraničného priechodu v Štúrove (okres Nové Zámky), kadiaľ malo vozidlo spolu s nelegálnymi migrantmi prejsť.

Vodič sa pokúsil ujsť

Policajti dali vodičovi znamenie na zastavenie, ten však na výzvy nereagoval a pokúsil sa ujsť. Zastavili ho pri čerpacej stanici v obci Salka (okres Žiar nad Hronom).

„Prípad prevzal vyšetrovateľ a v súčasnosti prebiehajú procesné úkony, po ktorých sa rozhodne o návrhu na väzbu pre obvineného muža, ktorému po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní od sedem do desať rokov,“ uzavrela Bárdyová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR