Brat slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Boris už nepôsobí v jej tíme. Stál pri nej dlhé roky a podporoval ju aj v tých najťažších chvíľach. Po čase sa rozhodol pre „vlastný život“ a s manželkou si otvorili reštauráciu a venujú sa aj ich dieťaťu.
Po viacerých nepríjemných udalostiach v rodine sa vzdialil od svojich rodičov, ale aj od sestry, ktorá sa vrátila na zjazdovky na zimných olympijských hrách v Taliansku.
Teraz si ide každý vlastnou cestou. Nesúhlasí s tým, že by nemal bistro bez Petry. „Rovnako by sa však dalo povedať, že ona by nebola tam, kde bola, bezo mňa,“ povedal pre web sportnet.sme.sk.

Súboj Vlhová - Shiffrinová opäť uvidí aj Jasná, pôjde sa slalom a obrovský slalom
Výsledky prišli pod tlakom
„Ľudia si nevedia predstaviť, aké je lyžovanie náročné. Každý deň sme museli stavať trať, prípadne riešiť sneh, keď nasnežilo. Potom hneď presuny a nikto sa nepýta, či ste unavení alebo nie. Päť, šesť, desať hodín v aute, na letisko, veľa vecí,“ uviedol Vlha s tým, že neľutuje svoje rozhodnutie skončiť v lyžiarskom tíme.
Niečo sa stalo, čo špecifikovať nechcel, a to pomohlo jeho rozhodnutiu. S Petrou je stále v kontakte. „Ale nie je to ako predtým, ochladlo to. Sledujem jej návrat, má to ťažké. Už nie som jej ´spovednica´, ide si svojou cestou a ja mám iný názor na jej tím.“
Myslí si, že Vlhová potrebuje nad sebou pevnú ruku. „Ona veci spraví, ale nie vždy na sto percent. Je veľmi dobrá športovkyňa a vie robiť pod tlakom. To je jej neskutočná výhoda, že vie fungovať, keď sa na ňu tlačí. Áno, jej sa to nepáčilo, ale vtedy prichádzali výsledky,“ prezradil Vlha s tým, že teraz jej príprava vyzerá inak.

Vlhovej brat úprimne o šanciach jeho sestry: Možno to vyjde, možno nie. Môžeme len polemizovať, ako to dopadne - FOTO
Tvrdá realita
Tím v súčasnosti vedie samotná Vlhová, no podľa jej brata nemá na to potrebné skúsenosti a nevie byť šéfkou. Jej návrat na ZOH vyzeral akoby nemala kondične natrénované.
„Lyžovať, samozrejme, nezabudne do konca života. Ale chýbal tam život. Som však rád, že tam aspoň zišla a vyskúšala si to. Bola to taká skúška. Uvidíme, čo sa stane, keď nastúpi do sezóny. V slalome bude asi v druhej žrebovanej skupine, v ´obráku´ niekde okolo dvadsiatky. Potom príde tvrdá realita. Tam už nebude mať zmrazené body ani nič podobné. Pôjde sa na výkon. V slalome sa o ňu nebojím, v obráku to bude ťažšie,“ priblížil Vlha.
Podľa neho pripravená stále nie je. Teraz údajne vraj viac hovorí, ako robí. V minulosti, keď bol členom tímu, to tak nebolo. Avšak chýbajú mu súboje s Američankou Mikaelou Shiffrinovou v časoch, keď obe boli dve najlepšie lyžiarky na svete.
Nestretávajú sa
Čo sa týka jeho vzťahu s rodičmi, tak si myslí, že ho ovládali napriek jeho veku a tomu, že sa už dokázal rozhodovať sám. „Rodič je na to, aby mi dal radu, ale nie na to, aby mi prikazoval, ako mám žiť. Nie aby diktoval, že to bude takto a takto.“
Vôbec sa s nimi nestretáva. „Poslali na mňa predžalobnú výzvu. Chcú nárok na Lujzu, na moju dcéru. Robia zle. Spúšťačom toho celého bola mama. Otec nevie komunikovať a za jeho problémy môžu druhí ľudia. Keď napíšete niečo zlé o nich, skončili ste. Jeden z bodov toxických rodičov je zastrašovanie. Keď to robili vlastnému dieťaťu, robili to aj iným ľuďom,“ povedal Vlha a doplnil, že sestra sa od toho dištancuje a nemá na to názor.






