Tour de France 2023: Zo selfie bola katastrofa. Cyklisti žiadajú fanúšikov, aby sa správali lepšie (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TdF 2023, pád 15_etapa
Reprofoto: twitter.com.

Priebežný líder celkovej klasifikácie na 110. ročníku cyklistických pretekov Tour de France Jonas Vingegaard vyzval fanúšikov, aby sa počas podujatia správali lepšie.

Oblievanie pivom

Apel k priaznivcom na najväčšom cyklistickom podujatí prišiel po tom, čo nedeľňajšiu 15. etapu poznačila ďalšia hromadná nehoda.

Viac o téme: Tour de France 2023

Chcel by som odkázať divákom, aby si preteky užili, boli tam a fandili nám bez toho, aby stáli na ceste a oblievali nás pivom,“ vyhlásil vlaňajší šampión Vingegaard z Dánska, ktorý vedie v celkovej klasifikácii o desať sekúnd pred Slovincom Tadejom Pogačarom.

Divák si chcel spraviť selfie

Nedeľňajšia nehoda sa udiala po tom, ako sa divák na kraji cesty neúmyselne dotkol amerického pretekára Seppa Kussa, kľúčového tímového kolegu Vingegaarda a poslal ho na zem. Do incidentu boli zapojené zhruba dve desiatky pretekárov.

Prosím, buďte opatrní, aby podujatie zostalo podujatím pre jazdcov, ale aj pre vás. Na vytváranie nezabudnuteľných spomienok nepotrebujete mobilný telefón,“ uviedol tím Cofidis na pozadí neoverených správ, že nehodu spôsobil divák, ktorý si chcel spraviť selfie. „Prosím, dajte jazdcom priestor na preteky,“ nadviazal tím Ineos Grenadiers.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jonas VingegaardSepp KussTadej Pogačar
Firmy a inštitúcie Ineos Grenadiers