Tomáš je zvedavý, či Kollár aspoň raz dodrží slovo. Možno vznikne OĽaNO „jeden a dva“ a budú chcieť spasiť Slovensko (video)

Erik tomas.jpg
Erik Tomáš a členovia strany Hla-SD počas tlačovej besedy. Foto: www.facebook.com

Jediné, o čom by „amatéri“ vo vláde mali rokovať, je to, ako sa dohodnúť na predčasných voľbách, na ktoré ich vyzvala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Súhlasí s nimi i predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Na tlačovej besede to dnes uviedol podpredseda strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš.

Nepodporenie novej 76-ky

„Všetky oči namierte na Kollára, pretože celej verejnosti sľúbil, že nepodporí žiadnu novú 76-ku poslancov bez dohody na predčasných voľbách. Sme zvedaví, či predseda Sme rodina aspoň raz dodrží slovo,“ tvrdí Tomáš. Ďalej uviedol, že dočasne poverený premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti riešia len samé seba, zatiaľ čo ľuďom chodia vysoké faktúry za energie.

„Nech sa v OĽaNO stane čokoľvek, to je z dažďa pod odkvap. Tak to bude, aj keď bude predsedom hnutia súčasný líder Igor Matovič alebo Eduard Heger,“ myslí si podpredseda Hlasu-SD.

Podľa Tomáša dočasne poverený premiér neukázal vo svojej funkcii žiadne líderstvo a taktiež sa podľa neho nič nezmenilo po tom, čo sa stal premiérom.

Predčasné voľby

„OĽaNO sa veľmi často smeje zo strany Hlas-SD, že je druhým Smerom – sociálnou demokraciou. Možno vznikne OĽaNO jeden a OĽaNO dva a majú spasiť Slovensko, no ďakujem pekne,“ uviedol Erik Tomáš. Zároveň nerozumie, prečo súčasná koalícia skladá novú vládu, keď podľa jeho slov dve tretiny ľudí si želá predčasné voľby a 80 percent Slovákov tejto vláde nedôveruje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Tak na čo skladajú tú istú vládu? Keď som včera videl Hegera v hokejovom drese s číslom 76, ako nedôstojne sa uchádza o podporu lídra Slobody a Solidarity Richarda Sulíka, povedal som si, že sa veľa naučil od Matoviča. Na tieto šaškárne by ich bolo,“ dodal.

Podpredseda Hlasu-SD by sa zároveň veľmi čudoval Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH), keby pristúpilo na koalíciu s OĽaNO alebo so stranou Za ľudí, ktorá je podľa Tomáša politicky mŕtvym projektom.

„Keď sa chce KDH takto zašpiniť, nech si robia, čo chcú na pravicovej časti spektra,“ uzavrel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárEduard HegerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaKresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodinaZa ľudí