Talianske regióny vstupujú do prísnej karantény, obyvatelia nesmú prekročiť hranice červených oblastí

Virus Outbreak Italy
Na námestí Duomo v talianskom Miláne sa pohybuje ešte niekoľko ľudí, od piatku musia všetci zostať zavretí vo svojich domovoch. Foto: SITA/AP

V štyroch talianskych regiónoch začnú od piatka platiť prísne karanténne opatrenia, v rámci ktorých budú môcť obyvatelia opustiť svoje domovy iba za mimoriadnych okolností. Rozhodnutie o vyhlásení dotknutých regiónov za „červené zóny“ oznámil v stredu v noci premiér Giuseppe Conte.

„Veľmi prísne“ obmedzenia sa týkajú regiónov Lombardsko, Piemont a Údolie Aosta na severe krajiny a Kalábrie na južnom výbežku talianskeho polostrova. Cieľom opatrení je spomaliť šírenie koronavírusu a zabrániť preťaženiu kapacít miestnych nemocníc.

Viac o téme: Koronavírus

Karanténa sa týka zhruba 16,5 milióna z celkového počtu 60 miliónov obyvateľov Talianska. Zasiahnuté je aj finančné centrum krajiny Miláno. Pre ľudí v červených zónach to znamená zákaz vychádzania s mimoriadnymi výnimkami, akými sú cesta do práce alebo zabezpečenie základných životných potrieb. Obyvatelia zo zvyšných častí krajiny počas karantény nesmú prekročiť hranice dotknutých regiónov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Giuseppe Conte