Svetový pohár v Jasnej: Petra Vlhová mala pád a nedokončila prvé kolo obrovského slalomu (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Pád Petry Vlhovej v Jasnej
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po páde v prvom kole obrovského slalomu v Jasnej. Jasná, 20. január 2024. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 20. januára 14:39

Malou športovou tragédiou možno nazvať vystúpenie Petry Vlhovej v obrovskom slalome v Jasnej v rámci Svetového pohára zjazdovom lyžovaní 2023/2024.

Vlhová si priľahla vnútornú lyžu

Slovenská reprezentantka už po niekoľkých bránkach urobila chybu na vnútornej lyži a po nekontrolovanom páde zostala priamo na trati niekoľko minút v opatere zdravotníkov.

Fotografie: Obrovský slalom a pád Petry Vlhovej

Keďže nebola schopná zlyžovať zvyšok trate, odviezli ju z nej na saniach za potlesku tisícok fanúšikov. Dvadsaťosemročná Liptáčka im aspoň zakývala na rozlúčku. „Priľahla si vnútornú lyžu, snáď jej to nepôsobilo nejaké natiahnutie,“ uviedol pre JOJ Šport spolukomentátor priameho televízneho prenosu Martin Hyška.

O niekoľko hodín neskôr manažér Ski Vlha Teamu Richard Galovič v priamom prenose na JOJ Šport doplnil bližšie informácie. „Petra je v opatere špičkových lekárov v ružomberskej vojenskej nemocnici a podstupuje tam celú škáru vyšetrení. Dostala náraz do hlavy, ale sťažovala si aj na koleno a rameno. Bližšie o rozsahu jej zranení budeme informovať na brífingu o pätnástej hodine. Zatiaľ je predčasné hovoriť o tom, či by sa mohla postaviť na štart nedeľňajšieho slalomu. Je to veľká škoda, lebo preteky rozbehla veľmi dobre s potrebnou energiou.“

Výrazne ľadový podklad trate

Vlhová bola na svojej domovskej trati v Jasnej jednou zo spolufavoritiek obrovského slalomu, keďže pred tromi rokmi na rovnakom mieste práve v tejto disciplíne zvíťazila. Okrem najlepšej Slovenky a držiteľky 31 víťazstiev vo svetovom pohári spadla aj ďalšia zo spolufavoritiek a líderka hodnotenia disciplíny Talianka Federica Brignoneová.

Aj ďalšie pretekárky z najlepšej tridsiatky mali s výrazne ľadovým podkladom trate veľké problémy a s výnimkou priebežnej líderky Švédky Sare Hectorovej a čiastočne druhej Američanky Mikaely Shiffrinovej a tretej Novozélanďanky Alice Robinsonovej zajazdili hlboko pod svoje možnosti.

Napríklad bronzová medailistka zo ZOH 2022 v Pekingu Lara Gutová-Behramiová stratila v prvom kole na Hectorovú takmer tri sekundy. Švédka napokon zajazdila najlepší čas aj kole druhom a tešila sa z víťazstva. Na pódium sa dostali aj Shiffrinová a Robinsonová.

Boli to úžasné preteky vo skvelej atmosfére. Veľmi si užívam, že som tu mohla byť a predviesť pekné jazdy,“ uviedla Hectorová v prvom televíznom rozhovore. Olympijská šampiónka z Pekingu 2022 dosiahla piate víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

  • obrovský slalom – Jasná

1. kolo: 1. Sara Hectorová (Švéd.) 1:10,18 min., 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,00 s., 3. Alice Robinsonová (N. Zél.) +1,05, 4. Zrinka Ljutičová (Chorv.) +2,61, 5. Camille Rustová (Švaj.) +2,87, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +2,92, 7. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +2,97, 8. A. J. Hurtová (USA) +3,13, 9. Thea Louise Stjernensundová (Nór.) +3,42, 10. Lara Colturiová (Alb.) +3,65… 45. REBECA JANČOVÁ (SR) +6,12, 56. SOPHIA POLAK (SR) +11,53

  • PETRA VLHOVÁ mala štartové číslo 4
  • 1. kolo nedokončili: Federica Brignoneová (Tal.), PETRA VLHOVÁ (SR), Stephanie Brunnerová (Rak.), Britt Richardsonová (Kan.), Doriane Escaneová (Fran.), Stefanie Grobová (Švaj.), Emma Aicherová (Nem.), Luisa Bertaniová (Tal.), Mary Bococková (Kan.), Tifany Rouxová (Fran.), Ambra Pomareová (Tal.), Estelle Alphandová (Švéd.), Carmen Harová (Fran.)

2. kolo (celkové poradie): 1. Sara Hectorová (Švéd.) 2:17,80 min., 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,52 s., 3. Alice Robinsonová (N. Zél.) +2,71, 4. Zrinka Ljutičová (Chorv.) +4,33, 5. Thea Louise Stjernensundová (Nór.) +4,40, 6. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +4,49, 7. A. J. Hurtová (USA) +4,60, 8. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +4,64, 9. Camille Rustová (Švaj.) +5,03, 10. Kaisa Vickhofová Lieová (Nór.) +5,52

  • 2. kolo nedončili: Ricarda Haaserová (Rak.)

Fotografie: Svetový pohár v Jasnej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Alice RobinsonováFederica BrignoneováMikaela ShiffrinováPetra Vlhová