Petra Vlhová po páde predčasne končí sezónu, v nemocnici už absolvovala vyšetrenia (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Pád Petry Vlhovej v Jasnej
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po páde v prvom kole obrovského slalomu v Jasnej. Jasná, 20. január 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 20. januára 15:35

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po páde v prvom kole obrovského slalomu Svetového pohára 2023/2024 v Jasnej predčasne končí sezónu.

Dvadsaťosemročná Liptáčka už po deviatich bránkach urobila chybu na vnútornej lyži a po nekontrolovanom páde zostala neďaleko ochranných sietí povedľa trate niekoľko minút v opatere zdravotníkov. Keďže nebola schopná zlyžovať do cieľa, odviezli ju z trate na saniach za potlesku tisícok fanúšikov. Na rozlúčku im aspoň zakývala na rozlúčku.

Poškodené väzy v kolene

V sobotu pred pätnástou popoludní Vlhovej tím vo vyhlásení pre médiá uviedol, že komplexné vyšetrenia, ktorým sa Petra podrobila v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, odhalili poškodenie väzov v kolene.

„Momentálne je v stabilizovanom stave a má najlepšiu možnú opateru lekárov. V najbližšom čase ju čaká konzultačné vyšetrenie u špecialistu, na základe ktorého bude zvolený ďalší medicínsky a rekonvalescenčný postup,“ píše sa vo vyhlásení.

Poďakovanie za obrovskú podporu

Vlhová bola na svojej domovskej trati v Jasnej jednou z favoritiek sobotňajšieho obrovského slalomu aj nedeľňajšieho slalomu. V „obráku v Jasnej pred tromi rokmi zvíťazila.

Okrem najlepšej Slovenky a držiteľky 31 víťazstiev vo svetovom pohári v sobotu spadla aj líderka hodnotenia disciplíny Talianka Federica Brignoneová. Aj ďalšie pretekárky mali s výrazne ľadovým podkladom trate v 1. kole veľké problémy, na saniach opúšťala trať aj Francúzka Carmen Harová.

„Ďakujem všetkým za obrovskú podporu. Verím, že všetko zvládnem. Budem bojovať o čo najskorší možný návrat na lyže,“ odkázala Petra z nemocnice, kam ju po páde v 1. kole obrovského slalomu previezol z Jasnej záchranársky vrtuľník.

Vlhovej tím sa tiež poďakoval záchranárskym zložkám za pohotovú reakciu na svahu, personálu v nemocnici, ako aj organizátorom pretekov Svetového pohára v Jasnej. Rovnako si veľmi vážia aj podporu všetkých fanúšikov.

„Veľmi nás mrzí, čo sa dnes stalo. Opäť sa potvrdilo, aký nevyspytateľný dokáže byť náš šport. Všetci v tíme urobíme maximum, aby sa Petra vrátila na lyžiarske svahy ešte silnejšia,“ vyhlásil Mauro Pini, hlavný tréner Niké Ski Team Petra Vlhová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Mauro PiniPetra Vlhová