švédski hokejisti

KODAŇ 9. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švédska uspeli aj vo svojom štvrtom dueli na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku, keď v stredu večer v rámci „slovenskej“ A-skupiny zdolali v Kodani Rakúsko vysoko 7:0.

Lídri tabuľky

Suverénni Švédi doteraz nazbierali plný počet 12 bodov a právom im patrí prvé miesto v tabuľke. Na ich úroveň sa môžu dostať Rusi, ktorí majú o zápas menej. Rakúšanom patrí predposledná siedma priečka, na konte majú jeden bod z prehry 2:3 po predĺžení so Švajčiarskom. Zastúpenie v stredajšom stretnutí malo aj Slovensko zásluhou hlavného rozhodcu Jozefa Kubuša.

Skóre duelu otvoril v 10. min v presilovej hre Adrian Kempe prudkou strelou švihom, ešte do prvej prestávky zvýšil švédske vedenie po rýchlej akcii Mattias Janmark. V úvode druhej časti „tri korunky“ dokonale vyšachovali Rakúšanov a zásluhou Rikarda Rakella upravili na 3:0.

Chyby v rozohrávke

V polovici stretnutia rakúski hokejisti urobili dve chyby v rozohrávke a Švédi ponúknuté príležitosti využili: v 29. min najprv pridal svoj druhý gól v zápase Rakell a o 24 sekúnd neskôr sa presadil aj Gustav Nyquist. V 48. min zvýšil na 6:0 po peknej kľučke pred bránkou Mika Zibanejad a skazu Rakúšanov dokončil v 54. min Magnus Pääjärvi strelou z medzikružia.

Švédsko najbližší zápas odohrá v sobotu, od 12.15 h si zmeria sily so Slovenskom. Rakúsko bude v piatok od 16.15 h bojovať s Francúzskom.

MS v hokeji 2018  (A-skupina)

• Kodaň

Švédsko – Rakúsko 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly: 10. Kempe (Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad (Janmark, Andersson), 54. Pääjärvi (J. Larsson, J. Klingberg)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), Schukies (Nem.) – Kohlmüller (Nem.), Sormunen (Fín.), 8547 divákov