Súd prerušil disciplinárne konanie voči sudkyni figurujúcej v Kočnerovej zmenkovej kauze

Sudkyňa, súdy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Najvyšší správny súd SR na stredajšom neverejnom zasadnutí rozhodol o prerušení disciplinárneho konania voči sudkyni Okresného súdu Bratislava I Denise Cvikovej, ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek.

Ako informoval hovorca súdu Michal Hajtol, konanie bude prerušené až do právoplatného skončenia trestného stíhania vedeného voči sudkyni.

Prijímanie úplatku

To sa vedie v rámci kauzy Búrka, pričom skutok je totožný s tým, pre ktorý sa vedie aj disciplinárne konanie.

Sudkyňu Denisu Cvikovú zadržali a obvinili z prijímania úplatku v rámci policajnej akcie Búrka v marci 2020. Do októbra daného roku bola aj väzobne stíhaná. Podľa medializovanej komunikácie z aplikácie Threema poverila bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská Denisu Cvikovú, aby pomohla ďalšej sudkyni, konkrétne Zuzane M. z Okresného súdu Bratislava V, vypracovať rozsudok v kauze sporu o zmenku za osem miliónov eur.

Finančná odmena

Konkrétne daný rozsudok prikázal vyplatiť zmenku v prospech dnes už odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Denisa Cviková podľa komunikácie mala dostať aj časť finančnej odmeny určenej pre Moniku Jankovskú.

Podľa návrhu na disciplinárne stíhanie sa sudkyňa týmto konaním dopustila závažného disciplinárneho previnenia, ktoré je nezlučiteľné s funkciou sudcu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa CvikováMarián KočnerMichal HajtolMonika JankovskáZuzana Maruniaková
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SROkresný súd Bratislava I