Štyri malé deti prežili haváriu lietadla v Kolumbii, po džungli sa potulovali 40 dní, kým ich našli vojaci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Havária lietadla, deti, džungľa
Kolumbijskí vojaci a domorodci so štyrmi deťmi, ktoré 40 dní po havárii lietadla našli v džungli. Foto: Colombia's Armed Force Press Office/AP

Štyri domorodé deti prežili haváriu lietadla v Amazonii, pri ktorej zahynuli traja dospelí. Deti, ktorých matka prišla o život, sa následne 40 dní potulovali po džungli, kým ich našli kolumbijskí vojaci.

Neboli zverejnené žiadne podrobnosti o tom, ako štyria súrodenci vo veku 11 mesiacov, štyri roky, deväť rokov a 13 rokov dokázali prežiť sami tak dlho.

Deti džungle a Kolumbie

Prezident Gustavo Petro ich označil za „príklad prežitia“ a podotkol, že tento príbeh sa zapíše do histórie. „Zachránila ich džungľa,“ povedal Petro. „Sú deťmi džungle a teraz sú aj deťmi Kolumbie.“

Letecké nešťastie sa stalo 1. mája v ranných hodinách, keď jednomotorové vrtuľové lietadlo Cessna so šiestimi pasažiermi a pilotom pre poruchu motora vyhlásilo núdzový stav.

Malé lietadlo sa zakrátko stratilo z radarov a začalo sa horúčkovité pátranie po preživších. Dva týždne po havárii, 16. mája, pátracia skupina našla lietadlo v hustej časti dažďového pralesa a v ňom telá troch dospelých na palube, ale po malých deťoch nebolo ani stopy.

Natrafili na detské stopy

Kolumbijská armáda vytušila, že by mohli byť nažive, a preto zintenzívnila pátranie. Do oblasti priletelo 150 vojakov so psami. Pri pátraní pomáhali aj desiatky dobrovoľníkov z domorodých kmeňov.

Počas pátrania vojaci natrafili v džungli na detské stopy, ktoré ich viedli k presvedčeniu, že deti ešte žijú. Našli taktiež dojčenskú fľašu, plienky a kúsky ovocia, ktoré vyzerali, ako keby ich hrýzli ľudia.

Deti nakoniec ako prvý našiel jeden zo záchranárskych psov, ktorých vojaci vzali do džungle.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gustavo Petro