Strana Za ľudí má o ďalšieho člena menej. Trpezlivosť došla aj Letanovskej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Nezávislá kandidátka Andrea Letanovská (uprostred) počas tlačovej besedy strany Za ľudí, na ktorej predstavili kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb. Bratislava, 25. november 2019.
Poslankyňa Národnej rady SR (NR SR) Andrea Letanovská. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
  • aktualizované 8. mája, 17:35

Andrea Letanovská vystúpila z vládnej strany Za ľudí. Informovala o tom vo svojom profile na sociálnej sieti. Odôvodnila to tým, že predsedníčka strany Veronika Remišová nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany Andreja Kisku.

Remišovej vyčíta viac vecí

V celom jej pôsobení bolo podľa Letanovskej mnoho zaváhaní a neschopnosť zaujať jasný, zrozumiteľný a zásadový postoj, ktorý by reprezentoval postoje väčšiny kľúčových osobností poslaneckého klubu a predsedníctva Za ľudí.

Remišovej tiež vyčíta to, ako „vlažne“, neskoro a nútene sa zastala ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) po útokoch zo strany opozície či koaličných partnerov. Letanovská to označila za poslednú kvapku v jej pohári.

Nenaplnené predstavy o slušnej vláde

Podľa poslankyne sa nenaplnili predstavy o vláde slušných odborníkov, ktorí si dokážu získať a udržať dôveru svojich voličov aj po voľbách.

„Dôvera vo vládu, v politikov a v štátne inštitúcie je najnižšia za veľmi dlhé obdobie. Krajina sa zmieta v pandémii a navyše je ešte konfrontovaná opakovanými konfliktmi vo vnútri koalície. Zmierenie, kultivácia politickej diskusie, reformy a modernizácia krajiny sú v nedohľadne,“ priblížila.

Letanovská doplnila, že strana Za ľudí mala byť silným reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky, čo sa však napokon podľa jej slov nestalo.

Šeligu odchod Letanovskej mrzí

Za ľudí mrzí že Andrea Letanovská odchádza zo strany „práve v čase, keď strana a ministerka Mária Kolíková čelia najväčším útokom zo strany opozície“. Andrei Letanovskej však strana praje v jej ďalšom pôsobení veľa úspechov. Stanovisko zaslalo tlačové oddelenie Za ľudí.

„Odchod Andrey Letanovskej ma veľmi mrzí. Držím jej palce, je to vzorná primárka ARO, ktorá svojím oddelením a pacientmi doslova žije. S takouto vervou sa venovala aj politike, a to v čase pandémie,“ napísal k vystúpeniu Letanovskej zo strany Za ľudí na sociálnej sieti podpredseda strany Juraj Šeliga. Zároveň jej poďakoval za pomoc a prácu, a poprial jej všetko najlepšie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Andrea LetanovskáAndrej KiskaMária KolíkováVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Za ľudí