Štátny podnik vojenských lesov daroval vianočné stromčeky deväťdesiatim centrám pre deti a rodiny

NITRA: Sprievod svetla Via Noce
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

Živé vianočné stromčeky z vojenských lesov dostalo 90 centier pre deti a rodiny. Štátny podnik Vojenské lesy a majetky (VLM) SR pridal aj darčekové poukážky a balíčky diviny. Obdarované boli centrá, ktoré prejavili o stromčeky záujem. Stromy aj divina pochádzajú z lesov obhospodarovaných rezortom obrany prostredníctvom štátneho podniku Vojenské lesy a majetky SR. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo obrany SR.

Zamestnanci VLM SR, š. p. rozviezli 131 stromčekov tak, aby sa z nich deti mohli tešiť už od sviatku sv. Mikuláša. K stromčekom sme pribalili 90 balíčkov mäsa a 150 poukážok v hodnote 100 € na nákup potravín. Veríme, že aj prostredníctvom týchto maličkostí budú mať klienti centier krajšie Vianoce,“ povedal generálny riaditeľ vojenských lesov Ján Jurica.

Minister obrany Jaroslav Naď poďakoval tým, ktorí sa na dodržaní tradície podieľali a vyjadril sa, že to, čo je pre niekoho samozrejmé, môže byť pre iného veľkým darom. Solidarita a chuť pomáhať sú podľa neho nesmierne dôležité.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján JuricaJaroslav Naď
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRVojenské lesy a majetky SR