Smeru-SD preferencie stúpli, trom koaličným stranám klesli

Poslanci
Pred rokovaním o novele zákona o rokovacom poriadku, ktorým chce koalícia zmeniť voľbu generálneho prokurátora na verejnú rozvinuli poslanci Smeru v rokovacej sále slovenskú zástavu a varovali koalíciu, aby neohrozovala demokratický vývoj na Slovensku. Bratislava, 29. marec 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) – Parlamentné voľby by v apríli vyhrala strana Smer-SD so 47 percentami hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry MEDIAN SK, ktorý sa uskutočnil od 28. marca do 24. apríla na vzorke 1 112 respondentov vo veku od 18 do 79 rokov.

Preferencie Smeru-SD narástli oproti predchádzajúcemu mesiacu o takmer štyri percentuálne body, keďže v marci dosahovali úroveň 43,2 percenta. Zatiaľ čo opozičnému Smeru-SD preferencie stúpli, trom najsilnejším koaličným stranám klesli a štvrtej posilnili len mierne.

Na druhom mieste by skončila v apríli SDKÚ-DS s 15,7 percenta, ktorá v marci dosahovala úroveň podpory respondentov 17,1 percenta. Na treťom mieste je podľa prieskumu KDH s 9,9 percenta, pričom v marci strana dosiahla medzi účastníkmi prieskumu 10,1-percentnú podporu. Za nimi nasleduje SaS s 7,7 percenta (v marci 9,9 percenta), SNS s 5,7 percenta (5,9 percenta), Most-Híd s 5,3 percenta (5,1 percenta).

Brány parlamentu by neprekročila ĽS-HZDS, i keď jej podpora vzrástla v apríli na 4,2 percenta z 3,7 percenta v marci. Ani SMK by sa do Národnej rady SR nedostala, jej výsledok za marec predstavuje 2,1 percenta hlasov respondentov, pričom v marci to bolo 1,5 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom