Smer by mal viac poslancov ako súčasná koalícia dokopy

Smer
Najsilnejšej opozičnej strane Smeru-SD by podľa prieskumu odovzdalo svoj hlas 44,5 percenta opýtaných. Foto: Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Strana Roberta Fica Smer-SD by v prípadných parlamentných voľbách získala viac poslaneckých mandátov ako súčasné štyri koaličné strany SDKÚ-DS, KDH, SaS a Most-Híd dokopy. Zatiaľ čo ficovci by obsadili 81 kresiel v Národnej rade SR, štyri koaličné strany by si podelili dokopy 69 poslaneckých stoličiek. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia v spolupráci s agentúrou SITA, ktorý vykonali od 30. apríla do 3. mája na vzorke 865 dospelých respondentov. Oslovení odpovedali na otázku: „Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, alebo hnutie by ste volili?“ Volebnú účasť deklarovalo 59 percent oslovených.

Najsilnejšej opozičnej strane Smeru-SD by podľa prieskumu odovzdalo svoj hlas 44,5 percenta opýtaných, koaličnému lídrovi SDKÚ-DS by vyjadrilo podporu 18,5 percenta opýtaných. Treťou najsilnejšou stranou v parlamente by sa po prípadných voľbách stal Most-Híd so 7,2 percenta preferencií. KDH by volilo 6,6 percenta respondentov, SaS šesť percent opýtaných. Pred bránami Národnej rady SR by zostala dnes parlamentná SNS so 4,8 percenta i OKS s 1,1 percenta.

PRIESKUM: Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, alebo hnutie by ste volili?

percentá počet poslancov v NR SR
Smer-SD  44,5  81
SDKÚ-DS  18,5  33
Most-Híd 7,2 13
KDH 6,6 12
SaS 6,0 11
SNS 4,8
SMK 3,3
ĽS-HZDS 2,5
SDĽ 1,5
KSS 1,5
OKS 1,1
Iná 2,5

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom