Smer-SD: Ak sa Radičová neospravedlní, podajú žalobu

Robert Fico
Robert Fico Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) – Ak sa premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) neospravedlní strane Smer-SD za vyjadrenie, že strana organizovala ples platený košickou teplárňou a zúčastnila sa na ňom smerácka smotánka, podajú žalobu na ochranu osobnosti.

Nebudeme to tolerovať,“ vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico na tlačovej besede. Predsedníčka vlády po rokovaní kabinetu v stredu vyhlásila:

Nebudeme financovať plesy v Hiltone pre smerácku smotánku z košických teplární alebo z iných teplární.“ Ako Fico dnes zdôraznil, je to klamstvo a čaká, že Radičová potvrdí, že to, čo povedala, nebola pravda. Podľa Fica sa na košickom plese nezúčastnil ani jeden predstaviteľ Smeru-SD a vtedajší šéf teplárne Ladislav Lazár nebol členom strany.

Termín, dokedy sa má Radičová ospravedlniť, Fico nedáva. Podľa neho snáď má úroveň a sama vie odhadnúť, čo je vhodné. Ak by tak neurobila, Smer-SD dá žalobu konkrétne na ochranu dobrého mena politickej strany. Ako Fico podotkol, v politike je už dvadsať rokov a „politické beťárstva“ mu neprekážajú, no politický partner musí mať úroveň.

Smer-SD už podľa neho nemá trpezlivosť trpieť podvody, klamstvá a urážky, ktoré sa na stranu dennodenne valia. Premiérku Radičovú Fico vyzval, „nech má konečne úroveň.“ Ospravedlnenie by sa malo objaviť v médiách, v ktorých bolo jej vyjadrenie zverejnené. Financovanie podujatí, akým bol spomínaný košický ples, Ficovi prekáža. Vyriešiť by to mala zmena zákona.

„Pán poslanec Fico je známy tým, že sa počas politickej kariéry viac venoval vlastným žalobám ako zlepšovaniu stavu súdnictva. Dobrá správa je, že súčasná vláda robí kroky na zrýchlenie súdnych konaní. Azda to bude užitočné aj pre pána poslanca,“ zareagoval hovorca premiérky Rado Baťo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta RadičováLadislav LazárRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD