Boris Kollár zostáva na čele hnutia Sme rodina, v súboji o post predsedu nemal protikandidáta (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sme rodina, snem strany
Voľba predsedu počas snemu hnutia Sme rodina na Bratislavskom hrade. Bratislava, 6. jún 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 6. júna, 13:15

Boris Kollár je staronovým šéfom hnutia Sme rodina. Rozhodli o tom jednohlasne delegáti a členovia hnutia na sobotňajšom sneme v priestoroch Bratislavského hradu. Kollár nemal protikandidáta.

Za podpredsedov hnutia zvolili súčasného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka, predsedu poslaneckého klubu hnutia v Národnej rade SR Petra Pčolinského, Petru Krištúfkovú, Jozefa Lukáča a Jozefa Vašutu. Vo funkcii generálnej manažérky Sme rodina bude pokračovať Marcela Kulifajová.

Nechcú byť stranou na jedno použitie

Predseda hnutia Sme rodina a NR SR Boris Kollár na tlačovej konferencii po sneme priblížil, že hnutie dokázalo po štyroch rokoch v opozícii a pár mesiacoch v koalícii, že je stabilným prvkom na slovenskej politickej scéne.

„U nás v hnutí neprebieha žiadny boj o moc a žiadne štiepenie. V tomto čase je navyše veľmi dôležité, aby boli všetky politické strany a hnutia konsolidované, aby dokázali aj naďalej pomáhať ľuďom. Nesmie preto dochádzať k žiadnym vnútrostraníckym rozporom,“ povedal Kollár.

Staronový šéf Sme rodina zopakoval, že jeho hnutie bude pevné a bude stabilizačným prvkom. „Ukázali sme, že nie sme strana na jedno použitie. Chcem dať svoje slovo občanom, že aj naďalej budeme pomáhať tým najzraniteľnejším, ako sú dôchodcovia či matky s deťmi,“ uviedol Kollár.

Kollár informoval, že programový snem hnutia by sa mal konať na jeseň. Zároveň vyzval opozičné politické strany, aby upustili od vzájomných šarvátok aj konfliktov vo vnútri strán. „Teraz musíme ťahať za jeden povraz,“ uzavrel líder Sme rodina.

Po voľbách obsadili viaceré posty

Hnutie Sme rodina sa vo voľbách do NR SR z 29. februára umiestnilo na treťom mieste so ziskom 8,24 percenta hlasov. Spolu s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranami Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí vytvorili vládnu koalíciu, v ktorej hnutiu Sme rodina po koaličných rokovaniach pripadli tri vládne posty.

Milan Krajniak obsadil funkciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Andrej Doležal sa stal ministrom dopravy a výstavby a Štefan Holý bol vymenovaný do funkcie podpredsedu vlády pre legislatívu a strategické plánovanie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárIrena BihariováMichal Truban
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSme rodina