Slovenskí basketbalisti neuspeli v osemfinále majstrovstiev Európy, ďalší zápas bude v Piešťanoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenskí basketbalisti do 18 rokov
Sústredenie hráčov zo Slovenska počas ME hráčov do 18 rokov. Foto: SITA

BRATISLAVA 2. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenskí basketbalisti do 18 rokov podľahli v stredu v osemfinálovom dueli rovesníkom z Litvy 55:79 (27:41) na domácich majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Bratislave a Piešťanoch.

Štvrťfinále bude v Bratislave

Najvyšším počtom bodov sa prezentoval Maroš Zelizňák, ktorý ich nazbieral 16. Zverencov trénera Richarda Ďuriša čaká boj o 9. – 16. miesto. Navyše sa z Bratislavy musia presťahovať do Piešťan, kde v Diplomat aréne svoje zápasy odohrajú zdolaní osemfinalisti. Opačným smerom do hlavného mesta sa presúvajú štvrťfinalisti.

Zlý úvod zápasu pre Slovákov

Mladí Slováci nezachytili úvod zápasu a prvú štvrtinu prehrali vysoko 8:19. V druhej sa snažili s finalistami posledného šampionátu držať krok. Aj keď v nej zaostali len o tri body, po polčase prehrávali 27:41.

Litovci si postup medzi najlepších 16 tímov vziať nenechali ani v ďalšom priebehu stretnutia. Svoj náskok aj naďalej zveľaďovali a Slovákov napokon zdolali 79:55.

Majstrovstvá Európy basketbalistov do 18 rokov

  • osemfinále, Bratislava, Piešťany

Litva – Slovensko 79:55 (19:8, 22:19, 21:16, 17:12) 

Najlepší strelci Litvy: Kozys 15, Velička 14, Uleckas 12

Zostava a body SR: Zelizňák 16, Majerčák 11, Javorský 6, Kádaši 2, Janošov 0 (Ondruš 9, Bizub 6, Danielič 3, Pavelka 2, Kubala, Páleník, Mátych všetci 0)

TH: 19/17 – 10/6, fauly: 19 – 22, trojky: 10 – 3.

Hlas (zdroj: slovakbasket.sk, fiba.com)

Maroš Zelizňák (pivot basketbalistov SR „18“): „Mysleli sme si, že to bude ľahšie, avšak mentálne sme zlyhali. Veľmi sme chceli, bojovali, ale nešlo to. V úvode sme doplatili na zlé doskoky, oni dali ľahké koše. Dohnať stratu nás stálo veľa síl. Prehra nás mrzí, ale ideme bojovať ďalej.“

Gediminas Petrauskas (tréner basketbalistov Litvy „18“): „Bol to náročnejší zápas, než ukazujú čísla. Slováci boli pred domácimi fanúšikmi ťažkým súperom. Stretnutie bolo nervózne a sprevádzané tvrdou prácou v defenzíve, za čo slovenským hráčom skladám kompliment. My sme hrali ako tím, dobre sme sa pohybovali s loptou a prezentovali sa kvalitnou streľbou. Mali sme skvelý deň a už sa tešíme na štvrtkový tréning a súpera vo štvrťfinále. Nesnažíme sa pozerať dopredu, odohrali sme najdôležitejší duel.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať