Prepadák, blamáž, fiasko. Aj takéto pomenovania môže mať účinkovanie českých futbalistov na majstrovstvách sveta. Jeden bod z troch zápasov a predčasný návrat domov.
Iba dva strelené góly a šesť inkasovaných. V skupine A skončili za stopercentným Mexikom, Južnou Afrikou a Južnou Kóreou. Množstvo kontroverzií, ktoré sprevádzali účasť na svetovom šampionáte u slovenských susedov, pokračujú aj v domovine.
Na povrch vyplynuli ďalšie informácie. Web blesk.cz opísal postup na záverečný turnaj ako „nepochopiteľný omyl“. Fraška prerástla v tragikomédiu.

Blamáž spečatená. Česi skončili na MS už v skupine, na záver prehrali rozdielom triedy s Mexikom - VIDEO
Kapitán tímu Ladislav Krejčí si je vedomý, že si národný tím musí sadnúť a dopodrobna rozobrať, čo sa stalo. „Musíme si povedať pravdu do očí. Trošku sa aj prispôsobiť tomu, že máme po sezónach, ktoré sú dlhé. Teraz nič nedoženieme,“ prezradil 27-ročný obranca.
V reprezentácii došlo k viacerým nezhodám. „Niektorí hráči nechceli byť v nominácii na zápas pre taktiku, ktorú im vnucoval tréner Miroslav Koubek. Hádal sa o tom s manažérom Pavlom Nedvědom,“ prezradil spomenutý portál.

Haaland proti Mbappému a Nórsko versus Francúzsko. Súboj o prvenstvo v skupine prinesie súboj ťažkých váh
Aj legenda Karel Poborský si rypol do národného tímu. „Šampionát nás vyzliekol donaha,“ vyhlásil aktuálne 54-ročný bývalý záložník.
Podľa webstránky nedokázal hlavný kouč Koubek využiť potenciál nominovaných hráčov a do duelov nasadzoval nie vždy vhodných futbalistov.
Nevedel vecne zhodnotiť výkony, čo predtým na klubovej úrovni zvládal. Celý posledný zápas s Mexikom nechal hrať Davida Douděru, ktorý bol jedným z najhorších na trávniku.


