Slovenská pošta zvyšuje dezinfekciu priestorov, obáva sa šírenia žltačky typu A a zamestnancom ponúka bezplatné očkovanie

Slovenská pošta
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

Slovenská pošta zvyšuje v súvislosti so šírením žltačky typu A v Košiciach a okolí frekvenciu dezinfekcie klientských i neklientských priestorov. Zároveň ponúka svojim zamestnancom z ohrozených oblastí bezplatné očkovanie proti tomuto ochoreniu. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Priestory pôšt, pracovníci pôšt a aj poštoví doručovatelia sú vystavení každodennému priamemu kontaktu s klientmi, čo v prípade šíriacich sa infekčných ochorením vyžaduje prijímanie hygienických a iných opatrení na ochranu zamestnancov a klientov aj zo strany Slovenskej pošty,“ uviedla Dorčáková.

V piatok prijala Detská fakultná nemocnica Košice ďalších 12 pacientov s diagnózou infekčnej hepatitídy typu A, čím sa zvýšil počet hospitalizovaných detí s touto diagnózou na 33. Aktívne ohnisko sa momentálne vyskytuje v marginalizovanej komunite v Moldave na Bodvou (okres Košice-okolie). Nákaza vypukla vlani v decembri na sídlisku Luník 9 a začiatkom marca tohto roku pribudlo ďalšie ohnisko v osade v Moldave nad Bodvou. Situácia na Luníku 9 je už momentálne stabilizovaná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Dorčáková
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta