Sloboda víta novelu o športových podujatiach, vníma ju ako krok vpred v boji proti výtržníkom

Futbal, Slovan Bratislava, Spartak Trnava
Foto: SITA/Martin Medňanský

Podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovan Sloboda (SaS) považuje novelu zákona o organizovaní verejných športových podujatí za krok vpred v boji proti organizovaným skupinám výtržníkov.

Vstupenky len na meno a priezvisko

Reagoval tak na návrh, ktorý predložilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Jeho stanovisko poskytol hovorca strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ondrej Šprlák. Podľa SaS je dôležité, aby incidenty medzi futbalovými fanúšikmi neostali bez dohry a aby sa neodohrávali konflikty na štadiónoch. Preto vníma ako správne predávať na rizikové podujatia vstupenky len na meno a priezvisko.

Signál na definitívne ukončenie bitiek

Štátny tajomník ministerstva školstva Ivan Husár (SaS) priblížil, že novela zákona o organizovaní verejných športových podujatí definuje povinnosť predávať vstupenky na rizikové športové podujatia len na meno a priezvisko.

Zároveň bude organizátor povinný umožniť vstup na podujatie až po overení totožnosti diváka so vstupenkou. „Taktiež sa zavádza povinnosť viesť a uchovávať najmenej 30 dní odo dňa skončenia podujatia zoznam divákov, ktorým boli vstupenky vystavené na meno a priezvisko a rovnako v prípade potreby ich má bezodkladne poskytnúť polícii,“ doplnil.

Sloboda podotkol, že novela bude platiť aj pre zahraničných fanúšikov. Je podľa neho nemysliteľné, aby na Slovensko chodili dohodnuté skupiny chuligánov z okolitých krajín s jediným cieľom pobiť sa. „Musíme vyslať jasný signál, že bitkám na štadiónoch bude definitívny koniec,“ zdôraznil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan HusárOndrej ŠprlákRadovan Sloboda
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita