Situácia v Nitre je vážna, ľudia na sociálnych sieťach počty mŕtvych zľahčujú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hoax
Sociálnymi sieťami sa šíri ďalšia dezinformácia. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na dezinformácie o situácii šírenia sa koronavírusu v Nitre. V tejto súvislosti zdôrazňuje, že situácia v Nitre je mimoriadne vážna. Nápor pacientov nemocnica v Nitre nezvláda a preváža ich tak aj do iných krajov. Polícia od utorka 5. januára sprísnila aj kontroly dodržiavania prijatých opatrení.

Vyššie počty úmrtí vo vianočnom čase v porovnaní s rokmi predtým hlásia aj pohrebné služby. Mesto Nitra z tohto dôvodu pre nedostatok boxov pre zosnulých muselo k jednému z cintorínov pristaviť prenajatý chladiaci príves. Jedna z používateliek sociálnej siete, pani Alena, na ktorú upozorňuje polícia vo svojom statuse, chce „vidieť, ako doň vkladajú telá zosnulých“. Spochybňuje tak pravdivosť a celkovú závažnosť aktuálnej situácie.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že Fakultná nemocnica v Nitre súrne potrebuje dobrovoľníkov, a to aj na pomocné sanitárske práce. „Ak pani Alena neverí na koronavírus, tu je pre ňu ponuka ako stvorená,“ uviedla polícia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR